Топ Новини

Бізнес позбавлять від повторних позапланових перевірок податкової, але не у всіх випадках

5 листопада 2012 в 15:42
Уряд вніс у Раду законопроект, яким пропонує заборонити позапланові податкові перевірки за періоди, за якими вже проведено планові. Однак пропоноване полегшення умовне, відзначають експерти, оскільки у податківців залишиться ще багато причин, щоб провести позаплановий аудит.
rabota_nalog_office_depozitariy_44.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кабінет міністрів пропонує заборонити спеціалістам Державної податкової служби (ДПС) поводити документальні позапланові перевірки платників податків за податкові періоди, за якими проведена документальна планова перевірка, крім ряду випадків.

Відповідна норма міститься в урядовому законопроекті № 11391 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обмеження контролюючих заходів, надання уточнюючих розрахунків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів", зареєстрованому у Верховній Раді 5 листопада.
 
"Запропонована норма ст.78 кодексу сприятиме зменшенню кількості перевірок платників податків та випадків втручання податкових органів в їх діяльність, унеможливить ініціювання необгрунтованих перевірок платників податків за податкові періоди, за якими податковими органами вже були проведені документальні планові перевірки", - йдеться в пояснювальній записці до документу.
 
При цьому, згідно з нею, враховуючи неможливість документальної планової перевірки платника податків суцільним порядком (усіх без винятку документів), законопроект містить низку винятків, в яких податківці зможуть провести повторну перевірку. Зокрема, на виконання постанови суду, в рамках порушеної кримінальної справи, за зверненням такого платника податків, а також відповідно до п. 200.11 ст.200 Податкового кодексу (щодо перевірки розрахунків сум з відшкодування ПДВ) або у зв'язку з прийняттям заходів за наслідками зустрічних звірок, здійснених у зв'язку з проведенням документальної планової перевірки.
 
Крім того, згідно з документом, перевірка можлива у випадку, якщо представники ДПС, що проводили документальну перевірку платника податків, притягнуто до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення або правопорушення у сфері службової діяльності, пов'язані з цим платником податку.
 
Нагадаємо, раніше експерти вже підкреслювали, що запропонований законопроект лише теоретично скорочує можливість податківців несподівано прийти з перевіркою. Голова податково-юридичної практики однієї з аудиторських компаній Володимир Котенко зазначає, що перелік причин для виходу на перевірку і раніше залишається вагомим. 
 
Зараз контролюючі органи використовують будь-які причини для виходу на перевірки, і в першу чергу на «білі» підприємства, відзначають експерти.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...