Бізнес позбавлять від повторних позапланових перевірок податкової, але не у всіх випадках

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд вніс у Раду законопроект, яким пропонує заборонити позапланові податкові перевірки за періоди, за якими вже проведено планові. Однак пропоноване полегшення умовне, відзначають експерти, оскільки у податківців залишиться ще багато причин, щоб провести позаплановий аудит.

Кабінет міністрів пропонує заборонити спеціалістам Державної податкової служби (ДПС) поводити документальні позапланові перевірки платників податків за податкові періоди, за якими проведена документальна планова перевірка, крім ряду випадків.

Відповідна норма міститься в урядовому законопроекті № 11391 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обмеження контролюючих заходів, надання уточнюючих розрахунків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів", зареєстрованому у Верховній Раді 5 листопада.
"Запропонована норма ст.78 кодексу сприятиме зменшенню кількості перевірок платників податків та випадків втручання податкових органів в їх діяльність, унеможливить ініціювання необгрунтованих перевірок платників податків за податкові періоди, за якими податковими органами вже були проведені документальні планові перевірки", - йдеться в пояснювальній записці до документу.
При цьому, згідно з нею, враховуючи неможливість документальної планової перевірки платника податків суцільним порядком (усіх без винятку документів), законопроект містить низку винятків, в яких податківці зможуть провести повторну перевірку. Зокрема, на виконання постанови суду, в рамках порушеної кримінальної справи, за зверненням такого платника податків, а також відповідно до п. 200.11 ст.200 Податкового кодексу (щодо перевірки розрахунків сум з відшкодування ПДВ) або у зв'язку з прийняттям заходів за наслідками зустрічних звірок, здійснених у зв'язку з проведенням документальної планової перевірки.
Крім того, згідно з документом, перевірка можлива у випадку, якщо представники ДПС, що проводили документальну перевірку платника податків, притягнуто до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення або правопорушення у сфері службової діяльності, пов'язані з цим платником податку.
Нагадаємо, раніше експерти вже підкреслювали, що запропонований законопроект лише теоретично скорочує можливість податківців несподівано прийти з перевіркою. Голова податково-юридичної практики однієї з аудиторських компаній Володимир Котенко зазначає, що перелік причин для виходу на перевірку і раніше залишається вагомим.
Зараз контролюючі органи використовують будь-які причини для виходу на перевірки, і в першу чергу на «білі» підприємства, відзначають експерти. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі