Топ Новини

Більше половини власників сільськогосподарських земель балансують на межі виживання

5 березня 2012 в 06:16
Власники земельних паїв вельми песимістично оцінюють матеріальне становище своїх сімей.
zemlya_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Фактично 58% тих, хто володіє земельним паєм або ділянкою землі сільськогосподарського призначення, перебувають на межі виживання станом на початок 2012 року.

Такими є дані загальнонаціонального соцопитування Центру Разумкова, проведеного у зв'язку з намірами влади ввести вільний вільний ринок земель, результати якого має ZN.UA.

При цьому, згідно з опитуванням, 17% з них знаходяться десь нижче цієї межі (ледь зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти), а 41% - трохи вище (вистачає на харчування та купівлю необхідних недорогих речей). В цілому по Україні відповідні цифри складають 13 і 40% відповідно.

Третина (34% проти 39% по Україні) повідомили, що на життя їм вистачає, але "купівля речей тривалого користування, таких як телевізор, холодильник тощо, вже викликає труднощі".

І тільки 6% українських есквайрів (проти 7% в Україні в цілому) сказали, що живуть забезпечено, щоправда, здійснити деякі великі покупки (як будинок, автівка тощо) поки не в змозі. А кожен сотий власник полів (1%) заявив, що його сім'я може дозволити собі практично все, що захоче (в Україні в цілому таких набралося 0,5%).

З соціальною самооцінкою у «власників полів» не все благополучно. Визначаючи своє становище у координатах соціальних класів, 48% з них віднесли себе до середнього класу - проти 54% в Україні, і майже стільки ж (47%) до нижчого - проти 40% в Україні.

З вищим класом все, як завжди, - таких людей в Україні 0,4%. Якщо подивитися динаміку цієї цифри за останні 10 років, то з'ясується, що їх число в Україні стабільне.

17% власників паїв ледь зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти

Опитування проведено з 28 січня по 2 лютого 2012 року у всіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Проведено п'ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській та Львівській областях), три - з власниками паїв (у тих же областях, а також в АР Крим, де, як відомо, земельне питання не тільки земельне, і не питання, а велика проблема). Проект виконано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Додаткові результати соцопитування читайте у статті Людмили Шангіної "Про землю, або Нотатки на полях інтерв'ю президента" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:


Парадокс: Власниками землі сьогодні почуваються орендарі, а не законні власники паїв

Рада продовжила мораторій на продаж землі до 1 січня 2013 року

Українці не хочуть введення ринку землі, але за референдум з цього питання


Закон «Про ринок земель» викликає нерозуміння і критику українських аграріїв

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...