Топ Новини

Білоруський рубль продовжує вільне падіння

18 травня 2011 в 12:35
У середу, 18 травня, на позабіржовому ринку білоруський рубль обвалився до 8000 за 1 долар.

Про це агентству «Інтерфакс-Захід» повідомив керівник однієї з великих приватних компаній.

«У середу білоруський рубль продовжив падіння на позабіржовому ринку - до обіду його котирування наблизилися до Br8 тис./1 ​​дол проти Br7, 6 тис./1дол на сьогоднішній ранок. Вчора ввечері курс на цьому сегменті становив Br7, 5 тис./1дол», - сказав голова компанії-імпортера.

Керівник компанії заявив: «Бізнес чекає від влади комплексу адекватних антикризових заходів, відсутність яких робить ситуацію на валютно-фінансовому ринку некерованою і створює загрозу гіперінфляції».

Висловлюючи очікування бізнес-спільноти, співрозмовник продекларував очікувану від влади програму дій: «У першу чергу, влада повинна провести вільні ринкові торги інвалютою на біржі для повернення до єдиного обмінного курсу. Друге - провести масштабну приватизацію для підтримки резервів. Третє - припинити фінансування неадекватних держпрограм. Четверте - створити законодавчий механізм участі представників бізнесу в управлінні економікою. П'яте - сформувати адекватну нинішнім умовам систему соціального захисту населення, у тому числі - через підвищення допомоги по безробіттю і нормативу мінімального споживчого бюджету. Все це треба робити в комплексі».

На його думку, з урахуванням вчорашніх висловлювань представників уряду РФ «зрозуміло, що реально у цьому році Білорусь отримає лише 1 млрд доларів кредитів. При збереженні існуючої економічної моделі, така сума потрібна щомісячно».

Він також підкреслив, що «об'єктивним критерієм ефективності вжитих владою кроків є наявність інвалюти на ринку і ринкова фіксація обмінного курсу». «Поки реальність свідчить про інше, не дивлячись на самогіпноз, яким зараз захоплена влада», - констатував керівник підприємства.

Офіційний курс білоруського рубля на 19 травня - Br3130/1дол.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...