Топ Новини

Білорусь зняла заборони і обмеження на вивезення за кордон споживчих товарів

15 лютого 2012 в 08:32
Країна з 15 лютого 2012 року знімає всі обмеження і заборони на вивезення фізичними особами споживчих товарів за кордон.

Країна з 15 лютого 2012 року знімає всі обмеження і заборони на вивезення фізичними особами споживчих товарів за кордон.

Як повідомив начальник управління організації митного контролю ДТК Білорусі Володимир Орловський, від сьогодні вважається такою, що втратила чинність, постанова уряду республіки від 11 червня 2011 року №755 "Про деякі заходи щодо захисту споживчого ринку". Цією постановою було затверджено перелік товарів і норми їхнього вивезення фізичними особами, при перевищенні яких підлягав сплаті спеціальний збір. Також було прийнято перелік товарів, тимчасово заборонених до вивезення фізособами.

Чиновник нагадав, що постанову Радміну №755 було прийнято з метою забезпечення економічної стабільності держави, створення умов для придбання жителями республіки соціально значущих товарів. Було встановлено спеціальний збір стосовно окремих товарів при вивезенні їх з Білорусі фізичними особами понад встановлені норми. На окремі категорії товарів, наприклад крупу, макаронні вироби, інші продукти харчування, була встановлена заборона на вивезення. Також це стосувалося цигарок, побутової техніки.

"Зазначені норми мали тимчасовий характер і були спрямовані на запобігання спекуляції соціально значущими товарами на внутрішньому ринку країни та недопущення безконтрольного їхнього вивезення за межі Білорусі", - сказав представник ДТК.

Під час дії постанови проводився постійний моніторинг насичення споживчими товарами білоруського ринку, відслідковувалося вивезення товарів за межі країни.

"Прийняті заходи економічного і організаційного характеру дозволили скоротити різницю в цінах на соціально значущі товари в республіці і за її межами. Окрім того, стабілізувався курс національної валюти", - зазначив Орловський.

Що стосується вивезення автомобільного палива за межі республіки, то на нього обмеження залишаються (контроль за його вивезенням встановлений постановою Радміну №753).

Читайте також:

У Білорусі ціни на продукти зросли за рік на 125%

Лукашенко: Це навіть добре, що Господь ударив Білорусі по голові

Білоруські банки почали видавати кредити під 100% річних

Білорусь заборонила вивозити макулатуру

За матеріалами:
Теги світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...