Топ Новини

Білорусь може отримати від Росії млрд в обмін на свою ГТС

17 травня 2011 в 18:29
Білорусь розраховує на фінансову допомогу Росії у вигляді кредиту на суму 6 мільярдів доларів. Як крок у відповідь Москва хотіла б отримати від Мінська контрольний пакет акцій "Бєлтрансгазу".

  Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко. За його словами, під час телефонної розмови з президентом Росії Дмитром Медведєвим обговорювалося питання про надання Мінську Москвою "стабілізаційного кредиту на підтримку курсу білоруського рубля ... ".

Президент Білорусі зазначив, що в даний час з цього питання практично все зроблено, і Білорусь може отримати кредит.

Як
повідомив О. Лукашенко, мова йде про "приблизно 3,1 мільярда доларів, якщо ми (Білорусь), звичайно, будемо підписувати з ними відповідну угоду".

Крім того, він додав, що "приблизно 3 мільярди доларів - це майбутні продаж
і" білоруських товарів.

На думку Лукашенка, "виходить 6 із зайвим мільярдів доларів - цього досить у цьому році не тільки для стабілізації, але і для того, щоб мати солідні золотовалютні резерви".

Між тим, Росія розглядає можливість придбання контрольного пакету акцій "Бєлтрансгазу" при наданні фінансової допомоги Білорусі.

Коментуючи заяву А. Лукашенко про готовність Москви надати Мінську кредитну підтримку, джерело у владних структурах РФ підкресли
ло, що мова йде про можливість надання кредиту до 1 мільярда доларів з антикризового фонду (ЄврАзЕС) та придбання контрольного пакету "Бєлтрансгазу" російським "Газпромом".

Раніше віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін заявляв, що Росія не планує надавати Білорусії кредит з власних коштів. "Ми розглядаємо тільки кредит ЄврАзЕС", - вказав О. Кудрін.

Як повідомлялося, на початку квітня 2011 Білорусь заявила про можливість продажу частини 50-відсоткової держчастки у ВАТ "Белтрансгаз".

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...