Топ Новини

Безсмертний: Однією з причин краху економіки Білорусі був вступ до Митного союзу

15 червня 2011 в 11:10
Екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний вважає, вступ республіки до Митного союзу призвів до катастрофічних втрат бюджету і це було однією з причин, що привели країну до переддефолтного стану.
bezsmertny.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Поточна ситуація дуже погана… В економічному плані країна (Білорусь) стоїть на межі катастрофи та дефолту. Зруйнована платіжна система та бюджетна система, не працює валютна система», - сказав Р.Безсмертний в інтерв’ю «Українській правді».

За його словами, на це декілька причин.

«Перше - це нерозривне перебування однієї людини біля влади протягом 16 років. Друге – це занадто високі соціальні обіцянки в період виборчої кампанії, які переросли в спробу їх реалізації. А це просто зруйнувало бюджет», - сказав він.

«Третій руйнівник – це вступ Білорусі до Митного союзу з Росією та Казахстаном. Тому що в результаті вступу країна втратила 6-7 мільярдів доларів доходів. Зовнішнє торговельне мито від продажу нафтопродуктів почало надходили до бюджету РФ. І фактично припинено надходження мита від імпорту автомобілів. Це дві статті, які в сумі давали коли 4, коли 6 мільярдів доларів доходу. Якщо ви звернете увагу, бюджет Білорусі складає 9,6 мільярдів доларів, і ці дві статті надходжень були базовими показниками», - наголосив Р.Безсмертний.

«Є ще четверта причина. Резерви Національного банку Білорусі на сьогодні складають десь 3,6 мільярди. З них лише 1 мільярд 800 мільйонів – це доларові резерви. Для такої країни треба резерви в розмірі хоча би 10 мільярдів, щоб економіка не охолоджувалася», - вважає екс-посол.

«Економіку весь час годували емісійними рублями, її розігрівали, потім вона на розгоні викидала колосальну інфляцію та черговий обвал національної валюти. Абсолютно неправильно був прорахований валютний і платіжний баланс країни. І на сьогодні ми маємо не просто передінфарктний стан - це вже інфаркт економіки», - констатував Р.Безсмертний.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...