"Батьківщина" запропонувала урізати витрати на прокурорів, суддів і міліціонерів на третину

30 січня 2013 в 11:46

Опозиція пропонує істотно урізати витрати на силові відомства, передавши гроші на соціальні потреби.

milicioner_berkut_miliciya.jpg
Опозиція запропонувала урізати витрати на міліціонерів
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Депутатська фракція "Батьківщина" запропонувала внести зміни до державного бюджету на 2013 рік та істотно скоротити витрати на органи державної влади, а зекономлені кошти направити на збільшення соціальних виплат. Відповідний законопроект внесли до парламенту голова фракції Арсеній Яценюк і депутати фракції Андрій Пишний і Валерій Дубіль.

Як повідомляє прес-служба партії, законопроект зареєстрований у парламенті 29 січня під № 2125.

"Влада цинічно обманює і обкрадає український народ, збільшуючи витрати на обслуговування державного апарату, чиновників і силових відомств. В той же час фінансування основних соціальних статей у цьому "бюджеті бідності" фактично зупиняється, а мінімальний прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата будуть більші тільки на 13-17 гривень", - йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

"Батьківщина" пропонує перерозподілити кошти держбюджету, скоротивши витрати на утримання органів державної влади до рівня 2009 року. Документом, зокрема, передбачається зменшити фінансування Державного управління справами (на 37,2%), апарату Держтелерадіомовлення (на 29,5%), секретаріату Кабміну (на 16%). На 38% планується скоротити витрати на Державну судову адміністрацію і Генеральну прокуратуру (економія по кожному відомству складе понад 1,3 млрд грн.). Фінансування апарату Міністерства внутрішніх справ скоротиться на 30,5%, що дорівнює 4,3 млрд грн.

Зекономлені кошти опозиціонери пропонують направити на забезпечення соціальних потреб населення, утримання соціальної сфери. Так, більше одного мільярда гривень додатково піде на заходи щодо соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів (збільшення на 96% порівняно з затвердженими витратами на 2013 рік), санаторно-курортне лікування ветеранів війни та прирівняних до них осіб (збільшення на 76%) , одноразові виплати жінкам, яким присвоєно почесне звання "Мати-героїня", одноразову матеріальну допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам (збільшення виплат на 19%), будівництво (придбання) житла для інвалідів по зору і слуху (відновлення фінансування програми, яка була припинена у 2013 році).

Згідно зі змінами до держбюджету, запропонованими фракцією "Батьківщина", витрати Міністерства охорони здоров'я зростуть на 19,1%.

Законопроектом також передбачено збільшити витрати Міністерства оборони України на 25% (3,8 млрд. грн.). Додаткові кошти повинні піти на фінансування програм розвитку озброєння і військової техніки, забезпечення їхньої діяльності і підготовку військ.

Документ визначає додаткові джерела збільшення доходів державного бюджету. Передбачається, зокрема, повернути в бюджет 24 млрд грн, які були безпідставно списані підприємствам паливно-енергетичного комплексу. Цю суму пропонується реструктуризувати на 10 років.

Згідно з законопроектом, шляхом проведення аукціонів буде проведена приватизація деяких об'єктів, що знаходяться у розпорядженні апарату Верховної Ради України та Державного управління справами, зокрема, численних державних резиденцій і санаторіїв. Згідно з розрахунками, в 2013 році це дасть держбюджету не менше 500 млн грн.

Читайте також:

Екс-міністр фінансів запропонував почати економію з заборони ремонтів у Межигір'ї

Мінфін запевняє: у бюджеті-2013 про зарплати не забули, а навпаки передбачили "зростання соцстандартів"

Тимошенко закликала українців "влаштувати Крути" мафіозному режиму Януковича

Для отримання кредиту МВФ Україні доведеться скоротити бюджетні витрати

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...