Топ Новини

"Батьківщина" запропонувала оподаткувати потужні авто і мотоцикли

19 січня 2013 в 11:26

Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс новим розділом VII-1 про оподаткування окремих транспортних засобів, які можна занести до предметів розкоші.

Рада может обложить налогом мощные авто и мотоциклы
Рада може оподаткувати потужні авто і мотоцикли

Верховній Раді зареєстровано законопроект про оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші.

Аторами законопроекту "Про внесення змін до Податковий кодекс України (про оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші)" (№ 1230) є народні депутати Андрій Павловський, Володимир Ар'єв та Олександр Бригинець (фракція "Батьківщина").

Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс новим розділом VII-1 про оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші. Так, згідно з законопроектом, до об'єктів оподаткування будуть належати: легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна понад 3510 куб. сантиметрів і мотоцикли з об'ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. сантиметрів (за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 100 куб. см.).

Крім того, згідно з законопроектом, під оподаткування потраплять також судна (яхти та інші плавучі засоби для дозвілля або спорту), зареєстровані в Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном (двигунами) потужністю понад 55 кВт (крім тих, які використовувалися понад 20 років) - за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 1 кВт потужності двигуна або двигунів, а також літаки і вертольоти, які зареєстровані в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або в Реєстрі державних повітряних суден України (за ставкою 0,5% мінімальної заробітної плати за кожний кілограм максимальної злітної маси).

Як вважає один з авторів законопроекту, цей податок не тільки наповнить держбюджету, але і позитивно вплине на ситуацію на дорогах.

"Переважна більшість використовуваних в Європі авто - це автомобілі з об'ємом двигуна 1,5 л. Такі автомобілі створюють менше заторів і викидають в атмосферне повітря менше вихлопних газів, на відміну від великих машин, що входять у категорію легкових. Таким чином, всі, хто живе за європейськими нормами в Україні, не потрапляють під додаткове оподаткування. Мова йде лише про тих, хто любить демонструвати своє багатство на показ. Так нехай вони за цю публічну демонстрацію багатства і платять додаткові гроші", - вважає Бригинець, повідомили в його прес-службі.

Читайте також:

Мінфін хоче втричі підвищити податок на землю

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не із житлової площі

Держбюджету-2012 недорахувався 28 млрд грн доходів

За матеріалами: УНІАН
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • доситьТушкувати 20 января, 12:16 Потрібен чіткий, простий механізм відкликання депутатів, що не виправдали довір"я виборців. Виборці повинні здійснювати люстрацію депутатів, інакше "покращення життя" не буде ні сьогодні , ні завтра. Той механізм повинна створити опозиція, якщо вона дійсно бойова, а не корумпована. Оподаткування авто від опозиції - це локшини, зрада своїх виборців. Де питання імпічменту, закону К-К, харківські угоди, податковий кодекс ??? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...