Баррозу і Ештон попросили Україну і Росію довго не торгуватися за газ

Поділитися
© dw.de
Баррозу і Ештон застерігають Україну і Росію від можливої газової кризи внаслідок довготривалої дискусії щодо ціни на газ. ЄС побоюється, щоб переговори не вплинули негативно на постачання газом Європи.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон застерігають Україну і Росію від можливої газової кризи внаслідок довготривалої дискусії щодо ціни на газ. Про це Баррозу і Ештон заявили в інтерв'ю Центру Разумкова.

"Важливо, щоб поточні переговори України та Росії щодо зниження ціни на газ не завадили виконанню Україною зобов’язань згідно з Договором про Енергетичне Співтовариство та не загрожували постачанню газу до Європи. Ми звертаємо на це особливу увагу. Комісар Оттінгер вже заявив про нашу готовність до тристоронніх переговорів з Україною та Росією. Енергетичні відносини ЄС-Україна-Росія були темою нашого останнього саміту з Росією у грудні 2011 року. Ми дали зрозуміти, що нинішні дискусії Росії та України щодо ціни та обсягів газу не повинні призвести до ситуації, яка загрожуватиме поставкам газу до ЄС", - сказали Баррозу і Ештон.

- В ЄС готові до переговорів про створення тристороннього газового консорціуму з Україною і Росією

Вони зазначили, що ЄС, Україна і Росія спільно зацікавлені в безперебійному функціонуванні ланцюга від виробника через транзитну країну до споживачів в Європі. "У березні 2009 року ЄС разом з міжнародними фінансовими установами зобов'язався підтримати модернізацію української газотранспортної системи (ГТС), якщо Україна здійснить необхідні реформи для привнесення прозорості в енергетичний сектор. Реструктуризація "Нафтогазу України" має для цього ключове значення, так само як і для збалансування бюджету . Ми також відкриті до ідей тристороннього консорціуму щодо ГТС, які повинні бути реалізовані у прозорий ринковий спосіб", - зазначили Баррозу та Ештон.

При цьому Баррозу і Ештон підкреслили, що хоча тристороння співпраця в енергетиці на взаємовигідних умовах привертає багато уваги, відносини ЄС з України в будь-якому випадку не знаходяться в тіні його відносин з Росією. "Це окремі стосунки. Як було відзначено, наші відносини з Україною міцно вкорінені в постулат загальних цінностей, спрямованих на політичну асоціацію та економічну інтеграцію. ЄС розглядає світ не як гру з нульовою сумою, а крізь призму загальних вигод. Тому наш підхід до України не обумовлений геостратегією і базується виключно на успіху українських реформ та якості її демократії. Це головне, що слід мати на увазі", - зазначили керівники ЄС.

- Україна і ЄС парафували угоду про зону вільної торгівлі

При цьому Баррозу і Ештон нагадали про газову кризу, яка виникла між Росією і Україною в 2009 році. "На жаль, ми маємо досвід проблем в енергетичних відносинах України та Росії. Страждав від цього і ЄС. Багато європейців добре пам'ятають газову кризу січня 2009 року. Ми раді, що був знайдений вихід у вигляді угоди між "Нафтогазом України" і "Газпромом" . Ця угода підвищила прозорість газових відносин між двома країнами, хоча ще багато тут належить зробити", - вважають вони.

"Ми дуже уважно стежимо за розвитком відносин між Україною і Росією. Ключовий компонент цих відносин - енергетичні відносини. Україна - великий імпортер природного газу з Росії і країна-транзитер газу, що постачається до ЄС", - зазначили Баррозу та Ештон. !zn

Читайте також:

Україна змінює «газову голку» Росії на кредитну петлю Китаю

Путін натякнув, що знижку на газ Україна отримає, тільки допустивши Росію до ГТС

Балога прокоментував зустріч Януковича і Путіна: Багато невихованості, пропозиції знежирені

«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України

Україна в найближчі місяці позичить більше $2 млрд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі