Топ Новини

Банкіри зізналися, що рефінансування від НБУ завжди позначається на валютному ринку

9 вересня 2012 в 11:55
За словами банкірів, рефінансування банків – це завжди ризик для валютного ринку. Тому питання стоїть тільки в пропорціях, термінах і кількості.
dollari.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Видача банками кредитів реальному сектору за рахунок рефінансування НБУ не може вберегти валютний ринок від курсових коливань.
 
Таку думку озвучив голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькин на засіданні Фінансового прес-клубу, який 06 вересня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
 
Банкір звернув увагу на те, що на отримані від НБУ кошти банки видають кредити, які підприємства-позичальник можуть спрямувати в т.ч. на придбання імпортного обладнання, на виплату зарплати робітникам, що зрештою підвищує попит на валюту в країні.
 
«Тому питання стоїть так: або взагалі не давати, або розуміти, що ти робиш і до чого це призводить. Не давати взагалі неможливо. Значить питання тільки в пропорціях, термінах і кількості», - переконаний банкір.
 
При цьому голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк наголошує, що банки можуть спрямовувати кошти НБУ на купівлю валюти для виконання власних зобов’язань. «Необхідно максимально точно визначати обсяг коштів, що необхідний для нормалізації ліквідності банку», - зазначив фінансист.

- Нацбанк признался, что тоже виноват в скачке курса: Хотели как лучше

В НБУ ж не заперечують того, що рефінансування було одним з чинників, які сприяв розбурханню валютного ринку.  «Чи очікували ми цього? Так, очікували. Нічого дивного в цьому немає. Природно, що нам би хотілося, щоб весь цей ресурс - 3,8 млрд. грн. - пішли в реальну економіку, виробництво. Але реалії такі, що частина цих коштів опинилася на валютному ринку, збільшився попит на валюту і курс долара дещо виріс», - констатував директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін.
 
У свою чергу заступник директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк вказав на те, що в чинному законодавство не передбачене таке порушення банків як спрямування коштів, отриманих від рефінансування, на купівлю інвалюти. Крім того, представник центробанку наголосив, що банки, які отримали рефінансування, й ті, хто розхитував валютний ринок, - не обов’язково одні й ті ж самі.

Читайте также:

В НБУ говорят, что банки выводят из Украины лишнюю валюту

Правительство хочет одолжить у населения 0 млн под 9,23% годовых

Накануне выборов НБУ упростил ввоз наличной валюты в Украину юрлицами и нерезидентами


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...