Банкіри потішили підприємців прогнозом низьких відсотків за кредитами

23 травня 2011 в 08:11
До вересня-жовтня поточного року ставки за кредитами для представників малого та середнього бізнесу знизяться й суттєво не перевищуватимуть рівень інфляції.
moneti_dengi_web.jpg
ZN.UA

Такий прогноз висловили банкіри під час засідання Фінансового прес-клубу «Кредитування малого та середнього бізнесу», яке відбулося за ініціативи ГО «Ліга фінансового розвитку», а також за підтримки компанії OPEN Knowledge, Київської торгівельно-промислової палати й тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Восени про ставки можна буде говорити як про доволі ринкові для малого та середнього бізнесу, якщо сьогодні вони підприємців не влаштовують», - прогнозує начальник управління кредитування «УкрСиббанку» Олексій Тихонов.

Експерт констатував, що на ринку чітко окреслилася тенденція зниження кредитних ставок. За його словами, на ринку вже зустрічаються пропозиції по 15-16% річних.

О.Тихонов також спрогнозував, що відновлення мікрокредитування малого бізнесу (фізосіб-підприємців) слід чекати теж з другої половини цього року – після того, як потенційні позичальники адаптуються до нового фіскального середовища.

При чому, значного поштовху відновленню мікрокредитуванню може надати відновлення норми закону про можливість великим підприємствам відносити на витрати операцій зі «спрощенцями» (як це пропонується в урядовому законопроекті щодо реформування «спрощенки»).

За словами ж директора головного управління корпоративного бізнесу «Правекс-Банку» Віктора Гладкого, зниження кредитних ставок буде відбуватися лише за умови подальшого зменшення розміру депозитних ставок на ринку.

«Українські банки, беручи до уваги вартість депозитної бази та закладаючи свою ризикову маржу неповернення кредитів, яка потенційно існує в цьому середовищі, звичайно підіймають відсоткову ставку до рівня, який вже є досить високим для розвитку малого бізнесу», - констатував В.Гладкий.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...