Топ Новини

Банкіри попросили не порівнювати банки та фінансові піраміди

19 серпня 2012 в 09:26
Чи не головний недолік фінансових пірамід полягає в тому, що вони заважають банкам виконувати базову функцію - фінансово підживлювати економіку.
dengi_500_griven_grivni_
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ототожнювати банки і фінансові піраміди абсолютно некоректно. Таку думку висловив голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії» Ігор Юшко під час Фінансового прес-клубу, який 14 серпня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Намагатися порівнювати піраміди з фінансовими установами некоректно - у цих явищ абсолютно різна природа, - підкреслив І.Юшко. - Це не так з тієї простої причини, що, зокрема, банки проводять активні операції, кредитують, тобто вони заробляють гроші».

Як доповнив директор юрдепартаменту НБУ Віктор Новиков, у роботі деяких легальних фінінститутів може виявлятися «пірамідальність». Але функція регулятора якраз полягає в тому, щоб боротися з такими явищами. «Всім відомі приклади в США, коли корпоративні пенсійні фонди мали елементи пірамід», - нагадує представник центробанку.

За словами ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, чи не головний недолік фінансових пірамід полягає в тому, що вони заважають банкам виконувати базову функцію - фінансово підживлювати економіку. «Чим більше люди інвестують у піраміди, тим менше грошей йде в реальний сектор. Тобто гроші не виконують суспільно-корисної дії», - резюмує експерт.

Читайте також:

Мавроді створив партію МММ для участі у виборах до Верховної Ради

Мавроді оголосив про створення нової фінансової піраміди МММ-2012

Українській міліції не вдасться залучити Сергія Мавроді за шахрайство

Азаров наказав силовикам очистити Україну від фінансових пірамід

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...