Банкір: Механізм свопів потребує доопрацювання

30 травня 2011 в 07:38
Щоб запустити повноцінний ринок своп-операцій в Україні, потрібно удосконалити існуючі міжбанківські рамкові угоди, передбачивши у них окремі пункти, які будуть регулювати угоди своп.
valuta_dollar_DSC6456_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Щоб запустити повноцінний ринок своп-операцій в Україні, потрібно удосконалити  існуючі міжбанківські рамкові угоди, передбачивши у них окремі пункти, які будуть регулювати угоди своп.


Таку думку висловив голова правління «Ерсте Банку» Павел Цетковський під час засідання Фінансового прес-клубу на тему «Валютне регулювання: загрози реальні та уявні», яке провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку банкіра, наразі доволі складно оформити угоду таким чином, щоб убезпечитися від зайвих проблем при банкрутстві одного з учасників своп-операції. Крім того, зазначив він, сьогодні існують проблеми із закриттям угод за участі в них клієнтів банків-юросіб.

Погоджуючись з думкою П.Цетковського щодо необхідності доопрацювання механізму укладання свопових угод, директор департаменту управління валютними резервами Нацбанку Олександр Дубихвіст наголосив, що подібні речі за кордоном регламентуються напрацьованими правилами та рамковими угодами, прописати які мали б банківські асоціації.

«Це не робота Національного банку. Це не робота конкретного банку. Це робота – асоціації банків», - наголосив представник НБУ.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...