Топ Новини

Банкір: Кредитувати малий бізнес заважає відсутність ліквідного ринку заставного майна

23 травня 2011 в 07:56
Банки сьогодні більш активно кредитують великий бізнес, видача ж позик малому та мікробізнесу фактично заморожена.
dengi_50grivni_pachki_33333_650-430-znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це заявив голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк під час засідання Фінансового прес-клубу на тему «Кредитування малого та середнього бізнесу», яке відбулося за ініціативи ГО «Ліга фінансового розвитку», а також за підтримки компанії OPEN Knowledge, Київської торгівельно-промислової палати й тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

До числа факторів, що утримують фінустанови від кредитування МСБ, В.Хливнюк відніс закредитованість багатьох потенційних позичальників, відсутність в них належної застави (зазвичай майно неліквідне або вже знаходиться в заставі в іншого кредитора), непрозорість фінансової звітності. Крім того, запал банків фінансувати МСБ охолоджує наявність великого обсягу проблемних кредитів в портфелі цього сегменту клієнтури (до 16%), а також проблеми в судовій системі, системі виконавчого провадження і т.д.

«Сьогодні, не маючи ліквідного ринку заставного майна, ми взагалі не дивимося на заявки, тому що розуміємо, що реалізація будь-якої застави, включаючи нерухомість чи обладнання, - це те, що пов'язане з дуже великими супутніми витратами, які нівелюють доходи, що ми отримуємо», - зауважив голова правління банку «Фінанси та кредит».

За словами ж начальника управління кредитування «УкрСиббанку» Олексія Тихонова, кількість кредитних заявок МСБ все-таки поступово збільшується. Більше того, бувають клієнти (переважно юрособи), яких таки «можна і потрібно фінансувати», оскільки Податковий кодекс суттєво не погіршив їх фінансовий стан.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...