Топ Новини

Банки у США закрили рахунки іноземних посольств

14 січня 2011 в 16:39
Іноземні дипломати поскаржилися американському уряду після того, як кілька банків вирішили закрити рахунки дипломатичних місій, які базуються у США.

 

 Представники відразу декількох країн повідомили, що всі їхні дії з пошуку нових банків, які готові обслуговувати посольства, ні до чого не призвели.
 
У четвер в офісі ООН у Нью-Йорку пройшла зустріч за закритими дверима між чиновниками Держдепартаменту та приблизно 150 дипломатами.
 
Після зустрічі представник Держдепу Патрік Кеннеді заявив журналістам, що іноземним дипмісіям були запропоновані «альтернативні підходи» до того, як вони можуть отримати банківські послуги.
 
Кеннеді підкреслив, що, відмовляючи комусь у послугах, банки керувалися виключно комерційними міркуваннями, а не думкою, що «посольство Шанду або місія Шангрі-Ла займаються підлими справами».
 
Представник Держдепу також додав, що американський уряд продовжить роботу як з дипломатами, так і з банками.
 
У листі, датованому 30 вересня і розісланомк до посольств, банк JP Morgan Chase, у якому тримають свої рахунки багато дипмісії, оголосив про закриття відділу, обслуговуючого дипломатичні та інші іноземні урядові відомства.
 
Банк не став уточнювати причини такого рішення, проте в американських ЗМІ з'явилися припущення, що JP Morgan стало занадто накладно обслуговувати певні рахунки.
 
Як припустила в листопаді Wall Street Journal, рішення банків, можливо, було викликано тим, що їм виявилося занадто важко виконувати всі вимоги федеральних законів про боротьбу з відмиванням грошей. Перш за все, ці правила вплинули на роботу з міжнародними перекладами.
 
JP Morgan Chase планує остаточно припинити всі відповідні операції 31 березня. Однак це стосується тільки до рахунків посольств, але не окремих диппрацівників.
 
Барбара Плетт говорить, що ситуація дуже турбує дипломатів. Принаймні, шість
диппредставництв кажуть, що досі не можуть знайти альтернативи.
 
Правила почали посилювати ще після 11 вересня 2001 року в рамках боротьби з тероризмом. 
 
Якщо іноземні посольства не зможуть знайти нові фінансові механізми до кінця березня, працівники деяких представництв ризикують залишитися без зарплат, а самі місії не зможуть сплачувати елементарні комунальні рахунки.
 
                                                                                                 За матеріалами Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...