Топ Новини

Банки побачили в новому законі механізм тиску з боку Фонду гарантування вкладів

8 квітня 2012 в 00:17
Фінансові установи бояться тиску Фонду гарантування вкладів через диференційовані платежі. Щоб уникнути цього, на думку банкірів, потрібно розробити прозору, чітку та зрозумілу формулу розрахунку таких внесків.
dengi_50grivn_zarplata_pachki_26_1v_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Непрозорість механізму диференційованих внесків банків до Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) в залежності від ризиковості їх операцій може призвести до використання цього механізму як засобу тиску на окремих учасників ринку. 

Про таку ймовірність розповів перший заступник голови правління «Укргазбанку» Станіслав Шлапак під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 03 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна». 
 
Щоб уникнути цього, на думку банкіра, потрібно розробити прозору, чітку та зрозумілу формулу розрахунку диференційованих внесків. 
 
У свою чергу заступник директора-розпорядникам ФГФВФО Андрій Оленчик зауважив, що в законі прописана можливість, а не зобов’язання Фонду їх вводити. Крім того, якщо це і відбудеться, то несподіванки для ринку тут не буде – швидко, «за одну ніч» відповідне рішення ніхто не ухвалюватиме. 
 
Нагадаємо, що в законі «Про систему гарантування вкладів фізосіб» передбачено, що «методика оцінки ступеню ризиків банку для розрахунку диференційованих зборів встановлюється нормативно-правовим актом Фонду, що підлягає погодженню з НБУ».

Читайте также:

НБУ: Государство не должно спасать проблемные банки за свой счет

Банкиры: Перераспределение функций между НБУ и Фондом гарантирования вкладов ничего не даст

Всемирный банк: Банки должны делать разные взносы в Фонд гарантирования вкладов — в зависимости от рискованности своего бизнеса

 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...