Топ Новини

Банки очікує нове випробування на міцність, - НБУ

22 листопада 2011 в 15:45
Національний банк України (НБУ) розглядає можливість проведення чергового стрес-тестування українських банків, щоб визначити ступінь їх потенційної фінансової стійкості в несприятливих умовах, повідомив директор генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко.
nbu_DSC3121-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Розглядається можливість проведення додаткового стрес-тестування. Поки це на стадії обговорення", - сказав він.

При цьому чиновник підкреслив, що стан системних банків країни поки не викликає занепокоєння. "Наразі, що стосується особливо системних банків, - тут ситуація нормальна, стабільна", - запевнив О. Ткаченко.

О. Ткаченко також повідомив, що банки працюють над нарощуванням регулятивного капіталу, який, згідно з рішенням НБУ, має бути сформований на 1 січня 2012 року в розмірі не менше 120 млн грн.

Як повідомлялося, за даними Асоціації українських банків, на 1 липня 2011 року в 29 фінустановах країни регулятивний капітал становив менше 120 млн грн. Представники Асоціації раніше заявляли, що адміністративне підвищення вимог до абсолютного розміру регулятивного капіталу лише для невеликих фінустанов веде до витіснення їх з ринку неринковими методами.

Директор генерального департаменту НБУ також повідомив, що банки "Київ" і Укргазбанк, які перейшли під час кризи під контроль уряду, поки не потребують додаткових вливань капіталу.

Окрім того, чиновник спростував поширені на ринку прогнози щодо майбутнього відходу з України низки банків з іноземним капіталом: "Ніхто з банків з іноземним капіталом не планує закривати бізнес в Україні. Єдине, є певна реформація».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...