Банки обіцяють забезпечити магазини платіжними терміналами за три місяці

8 серпня 2012 в 08:57
Будь-які витрати на розвиток цієї системи - це краще, ніж витрати на підтримку готівкового обігу, вважають банкіри.

У разі введення граничних сум розрахунків готівкою банки зможуть оперативно забезпечити торговельні підприємства необхідними пристроями для проведення безготівкових розрахунків.

Про це заявили учасники засідання Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Через три місяці можуть стояти POS-термінали. Це не проблема дістатися навіть до найменших магазинів», - заявив глава правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін. Банкір також нагадаємо, що коли було прийнято рішення податкової про оснащення всіх магазинів касовими апаратами, всім здавалося, що це не можливо. Але виявилося, що можливо.

- Кабмін зобов'язав торгівлю перейти на платіжні картки

У свою чергу голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк відзначив, що один POS-термінал коштує близько $ 600, а окуповується він протягом 3 років. «Банк оплачує встановлення терміналу з правом забрати, звичайно. Це навіть не оренда, це безкоштовне користування», - уточнив фінансист.

«Будь-які витрати на розвиток цієї системи - це краще, ніж витрати на підтримку готівкового обігу», - говорить координатор комітету з питань банківської інфраструктури і платіжних систем Набу Володимир Єременко. Він уточнив, що значна частина торгового обороту в Україні зосереджена на невеликих ринках, де проблематично реалізувати ініціативу щодо встановлення POS-терміналів. Разом з тим, зазначив фахівець, загальна тенденція така, що це потрібно робити з багатьох причин.

Директор же генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська звернула увагу, що обсяги безготівкових розрахунків у вітчизняних торгових мережах поступово нарощуються. «Зараз кожна третя транзакція з використанням платіжної картки є транзакцією у торгових мережах. Це говорить про те, що зростає довіра клієнтів до банків і до банківських карток», - зазначила представник регулятора.

Нагадаємо, що 4 липня парламент прийняв у першому читанні законопроект № 10656 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків). Документ серед іншого надає НБУ право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фіз-і юросіб, а Державну податкову службу - право контролювати дотримання порядку проведення готівкових розрахунків.

Читайте також:

Обмеження готівкових розрахунків вдарить по конвертаційним центрам

Нацбанк розповів про переваги відмови від готівки та переходу на «пластик»

НБУ змінює «правила гри» на ринку платіжних систем

Платіжними картками користуються вже більше половини українців

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...