Банк Англії направить 75 млрд фунтів на стимулювання економіки

6 жовтня 2011 в 12:45
Банк Англії направить 75 млрд фунтів стерлінгів (87,8 млрд євро) на стимулювання економіки. Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні комітету з кредитно-грошової політики, йдеться в заяві банку.

Таким чином, британський ЦБ відновив програму "кількісного пом'якшення", що передбачає викуп активів для захисту економіки Великобританії від боргової кризи. У рамках цієї схеми Центральний банк створює нові гроші, на які купує облігації високої якості (здебільшого, урядові боргові інструменти). Це дозволяє безпосередньо вливати додаткові гроші в економіку, що, як вважається, стимулює економічне зростання.

Програма була оголошена у березні 2009 р. і призупинена у січні 2010 р., коли Банк Англії ухвалив рішення не змінювати обсяг викупу активів, залишивши його на рівні 200 млрд фунтів стерлінгів. Таким чином, загальний обсяг "кількісного пом'якшення" складає 275 млрд фунтів стерлінгів (322,1 млрд євро).

На цьому ж засіданні комітету з кредитно-грошової політики було також ухвалено рішення залишити базову облікову ставку без зміни - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних. Це рішення співпало з очікуваннями аналітиків.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...