АЗС заборонили продавати фірмовий бензин

21 березня 2012 в 13:15
Коли прем'єр Азаров минулого тижня висловив невдоволення якістю бензину, АЗС сприйняли це як намір покласти край «тіньовому ринку» з низькопробною продукцією. Однак, як виявилося, разом із фальсифікованим пальним Мінекономрозвитку вирішило заборонити і фірмові нафтопродукти на автозаправках.
benzin_zapravka_azs_DSC_3801_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України наказом №327 від 15 березня 2012 року анулювало дію низки технічних умов, виданих територіальними органами ДП «Укрметртестстандарт».

Відділення «Укрметртестстандарту» вже почали сповіщати одержувачів ТУ про їхнє анулювання (див. документ).

За даними джерел видання OilNews, до переліку ТУ, дія яких припиняється, потрапили не тільки ті, які відповідають старим стандартам якості нафтопродуктів ДСТУ 4063-2001 «Бензини автомобільні» і ДСТУ 3868-99 «Паливо дизельне», а й техумови на випуск бензину і дизпалива покращеної якості або так звані фірмові бензини, що відповідають новим стандартам якості ДСТУ 4839:2007 «Бензини автомобільні підвищеної якості» і ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості».

Зокрема:
- бензини автомобільні ЕКТО (реалізуються в мережі «ЛУКОЙЛ»);
- бензини автомобільні високооктанові і дизельне паливо підвищеної якості Energy з присадками компанії BASF (випускаються «Укртатнафтою» з подальшою реалізацією в мережі «Привату»);
- бензини автомобільні Mustang ua;
- бензин автомобільний Pulls 95 (мережа ОККО);
- бензин автомобільний 95 UA стандарт («КЛО»);
- бензин автомобільний Pulsar-95 («ТНК»);
- паливо дизельне підвищеної якості Ventus Diesel (кілька мереж в різних регіонах);
- паливо дизельне Formula Diesel DT (ТНК-ВР).

Всього в наказі МЕРТ міститься 37 позицій, половина з яких припадає на різні фракції нафтопродуктів.

Звертає на себе увагу той факт, що в перелік анульованих ТУ не потрапили деякі відомі марки, що реалізуються у великих мережах. Зокрема, Perfekt («Паралель»), V-Power (Shell), Nano (SOCAR) і низка інших.

За словами джерела, не виключено, що наказ від 15 березня став першим у низці наказів, які анулюють ТУ на нестандартні нафтопродукти і зокрема фірмові бензини і дизпаливо.

Як повідомлялося раніше, 15 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив невдоволення якістю реалізованих на АЗС нафтопродуктів і заявив про зміни у технічних умовах. Учасники ринку сприйняли це як намір покласти край діяльності міні-НПЗ, що наводнили ринок своєю низькопробною продукцією.

Опитані в оперативному порядку представники найбільших мереж підтвердили наявність проблеми, однак поки утрималися від коментарів.

Відзначимо, що на сайті МЕРТ наказ №327 ще не опубліковано.

Читайте також:

Частина АЗС "не помітила" подорожчання бензину

Азаров незадоволений якістю бензину

ТНК-ВР заявляє про застарілі стандарти якості палива в Україні

Бензину прогнозують подорожчання у березні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...