Топ Новини

Азербайджан узяв тайм-аут у підписанні угоди з Україною через Туреччину

27 січня 2012 в 10:55
Угоду про створення СП з постачання скрапленого газу між Україною і Азербайджаном в Давосі підписано так і не було. Але це не означає, що сторони не домовляться в найближчому майбутньому.

Давоський саміт у контексті розвитку української диверсифікаційної енергетичної стратегії міг би зіграти і, можливо, незважаючи ні на що, все ж зіграв свою роль. Українська сторона планувала, крім іншого, підписати там з Азербайджаном меморандум про постачання зрідженого газу в Україну. Про це глава Агентства національних проектів Владислав Каськів заявляв напередодні поїздки в Давос. Меморандум - не контракт, але все ж зобов'язання сторін ...

Але азербайджанська сторона взяла тайм-аут у підписанні угоди про створення спільного підприємства (щодо постачань зрідженого газу) з України, оскільки існує ще низка питань щодо поставок газу, що не узгоджені між Азербайджаном і Туреччиною через нові економічні перспективи.
 
Туреччина - це багаторічний ментальний і основний партнер Азербайджану в газових відносинах, тому її думка для азербайджанської сторони залишається домінантною, незважаючи на перспективи співпраці з Україною. Анкарі, очевидно, належить «право першого танцю».
 
Після врегулювання домовленостей з основним партнером Азербайджан, безсумнівно, продовжить переговори про розширення ринку газу та формалізацію співробітництва з Україною. Але, мабуть, не зараз.
 
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Єрьоменко «Споти як вихід із газпромівського тупика?».
 
Читайте також:
 
 
 
 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...