Топ Новини

Азаров заявив, що модернізація української ГТС обійдеться в 4,5 млрд євро

10 вересня 2012 в 08:57
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє про актуальність створення міжнародного консорціуму у складі України, Росії та Євросоюзу для модернізації української газотранспортної системи (ГТС).
gas_gaz_gts_utg.ua_img_2671-12.jpg
прес-служби "Укртрансгаз"

Модернізація української газотранспортної системи (ГТС) обійдеться в 4,5 млрд. євро. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у статті для німецької газети "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

«Українська ГТС вимагає капітальної модернізації. Саме тому уряд України пропонує передати управління ГТС міжнародному консорціуму у складі України, Росії та Євросоюзу, який би забезпечував її прозоре і справедливе адміністрування, зайнявся б її модернізацією. Модернізація української ГТС обійдеться всього в 4,5 млрд євро. Пропускна ж здатність нашої ГТС збільшиться приблизно на 30%», - сказав він.

Азаров нагадав, що сильні морози на початку 2012 року продемонстрували, що ані «Північний потік», ані «Південний потік» не мають і не можуть мати надійних газосховищ, резерви яких могли б бути задіяні в період особливо низьких температур. Він підкреслив, що в Україні такі сховища є.

Прем'єр-міністр додав, що так звані газові конфлікти України і Росії останніх років продемонстрували необхідність створення газотранспортного консорціуму.

«Так звані газові конфлікти України і Росії останніх років продемонстрували необхідність спільної координації дій у питаннях енергетичної безпеки - маю на увазі поєднання інтересів Росії як постачальника, України як транзитера, ЄС як основного споживача», - заявив Азаров.

«Ми вважаємо, що прийшов час розглянути цей проект. Євро-2012 показав, що коли мова йде про великомасштабні міжнародні проекти, Україна є надійним партнером...», - пише Азаров.

«Реалізація таких важливих проектів можлива лише при прагматичному підході. Взаємна вигода для всіх учасників тут очевидна. Таким проектом Україна продемонструє своє значення для Європи, зробить вагомий внесок у забезпечення енергетичної безпеки і стабільності в Європейському домі», - підсумував прем'єр України.

Нагадаємо раніше стало відомо, що німецька компанія Ferrostaаl попередньо погодилася допомогти Україні в реконструкції частини ГТС - а саме газопроводу «Союз».

Читайте також:

Німці допоможуть Україні модернізувати ГТС

Україна в 2012 році недоотримає 0 мільйонів через обхідний газопровід

У Росії назвали неактуальною тему газових переговорів до виборів до Ради

«Газпром» наперед лякає Європу порожніми українськими газосховищами

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...