Топ Новини

Азаров запропонував запровадити пільги для чесних і щедрих роботодавців

3 квітня 2012 в 13:15
Найбільше безробіття в Україні - серед випускників вишів і людей старше 50 років. Аби їх працевлаштувати, держава може простимулювати роботодавців брати їх на роботу і платити високу зарплату, полегшивши підприємствам сплату єдиного соцвнеску.
dengi_zarplata_rabota_zp.jpg
ZN.UA

Кабмін пропонує знижувати соціальні внески роботодавців, які стабільно виплачують високі зарплати і працевлаштовують молодь та пенсіонерів у рамках стимулювання державою зростання зайнятості населення.

Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив у вівторок, 3 квітня, під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром - міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

"Нам необхідно розробити серйозну державну програму зі стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше що кошти, які ми витрачаємо щорічно на це - близько 6 млрд грн - дуже значні. Ми могли б ввести системні заходи щодо стимулювання зайнятості", - заявив Азаров.

Зокрема Азаров пропонує зменшити єдиний соціальний внесок для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує 3 мінімальних зарплати.

Зменшення єдиного соцвнеску допомогло б перейти до «білих» зарплат

Також, за його словами, можна, наприклад, виплачувати роботодавцям, що працевлаштовують молодь та особи старше 50 років, компенсації витрати на сплату єдиного соцвнеску без обмеження в розмірі заробітної плати.

У свою чергу Тігіпко повідомив, що Мінсоцполітики вже виробило 18 напрямків стимулювання зайнятості. Також міністерство пропонує заходи зі стимулювання малого бізнесу. "Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць", - сказав Тігіпко. Він також повідомив, що стимули будуть поширені також на місцеву владу.

Разом з тим подробиць цих напрямків він не повідомив.

Як запевнив Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики починається з сьогоднішнього дня. Після цього законопроект буде розміщено на сайті Міністерства та протягом місяця всі охочі зможуть внести до програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.

За словами Азарова, сьогодні в Україні майже 8 млн осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними через низку причин.

По-перше, це невідповідність системи підготовки кадрів потребам сучасної економіки. 40% випускників вишів влаштовуються не за фахом. В середньому на одну вакансію у кінці 2011 року в Україні претендувало 8 осіб. З іншого боку існують тисячі незаповнених вакансій висококваліфікованих інженерних та робітничих професій.

По-друге, поширеною залишається тіньова зайнятість, коли роботодавець не несе ніяких соціальних зобов'язань як перед найманими працівниками, так і перед державою.

По-третє, на ринку праці з'явилося поняття неконкурентоспроможної робочої сили. Це переважно молодь у віці 15-24 років і люди старше 50 років. Рівень безробіття у цих категоріях досягає 20%.

Читайте також:

Азаров радить підприємствам підвищувати зарплати своїм працівникам

Розмір соціального внеску Кабмін планує визначати величиною бізнесу

В Україні зростає кількість вакансій, але криза зайнятості не йде

Розподіл держзамовлення у вишах не відповідає реальному стану ринку праці

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...