Азаров шкодує, що газові контракти з Росією так і не вдалося переглянути

5 грудня 2012 в 09:00
За словами в.о. прем'єра, масштаб завдань, які зараз стоять перед Україною, набагато більший, ніж було реалізовано владою.
azarov_nikolay_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

В.о. прем'єр-міністра Микола Азаров шкодує, що уряду під його керівництвом за минулі майже три роки так і не вдалося переглянути "кабальні" газові контракти з Росією.

Про це він заявив, відкриваючи засідання Кабінету міністрів України в середу, 5 грудня.

"Нас не зовсім влаштовує те, що не всі завдання, які ми ставили перед собою, виконано. Набагато більше перетворень потрібно здійснити. В першу чергу це стосується перегляду несправедливих умов постачань російського газу", - сказав Азаров.

За словами в.о. прем'єра, масштаб завдань, які зараз стоять перед Україною, набагато більший, ніж було реалізовано владою.

Нагадаємо, що будучи прем'єр-міністром, Микола Азаров не раз із упевненістю заявляв, що "газові контракти Тимошенко", укладені між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в 2009 році, будуть переглянуті на більш підходящі умови. Відзначимо також, що контракти-2009 визнані РНБО такими, що "несуть загрозу національній безпеці України". В уряді публічно кілька разів змінювали свою позицію щодо можливості оскаржити у міжнародному суді "кабальні умови", заявляючи то про готовність судитися з "Газпромом", то відмовляючись від такого варіанту. Тим не менше, сам Азаров не втрачає надії коли-небуть домовитися з "Газпромом".

- Азаров: Якщо не домовимося з Росією, підемо в арбітраж

- Азаров дорікнув Росії: Що ж ви, брати наші, так з нас дерете?

Відзначимо, що в підписаному НАК "Нафтогаз України" з "Газпромом" у січні 2009 року 10-річному контракті про постачання російського газу в Україну міститься пункт "бери або плати", який "Газпром" погрожує застосувати до "Нафтогазу" і теоретично може вимагати сплатити штраф за скорочення імпорту.

У той же час, у контракті між "Газпромом" і "Нафтогазом" про транзит природного газу по території України відсутні гарантії мінімального обсягу транзиту, як і немає положення «транспортуй або плати», тобто не передбачені штрафні санкції за його скорочення.

При цьому контракт зобов'язує "Газпром" аж до 2019 року транспортувати через Україну в Європу природний газ в обсязі не менше 110 млрд. куб. м щорічно.

Відповідальність «Газпрому» за недотримання встановлених мінімальних обсягів транзиту передбачена правом Швеції і полягає у відшкодуванні збитків (компенсації втрат від скорочення обсягів транзиту).

Більше того, підготовка «Газпромом» до будівництва «Південного потоку» спричинила радикальне скорочення обсягів транзиту через територію України, що вже зараз дає українській стороні підстави вимагати такого ж радикального підвищення ставки транзиту або навіть підвищити зазначену ставку в односторонньому порядку.

Читайте також:

Реверс — не шантаж

Азаров розповів про «наполеонівські» плани відмови від російського газу і переходу на власний

Азаров побачив, як Україна «крок за кроком» наближається до вирішення газових суперечок з РФ

Азаров образився на ЄС, що той не захистив перед Росією українську ГТС

Газові контракти з РФ 2009 несуть загрозу нацбезпеці України, — РНБО

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...