Азаров розповів, чому у 2012 році йому не вдалося досягти запланованого

26 грудня 2012 в 10:43
Прем'єр зазначив, що світова криза і дорогий імпортний газ гальмували розвиток економіки. Незважаючи на це, вважає Азаров, стабільність в країні була досягнута.
azarov.png
kmu.gov.ua

Україна завершує 2012 рік з невеликим економічним зростанням і, на жаль, країні не вдалося досягти того, що планувалося в економіці через світову кризу та дискримінаційну ціну на газ.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров в середу, 26 грудня, під час засідання Кабінету міністрів.

«В економічному плані головним пунктом було підтримання стабільності в умовах світової кризи, і ми це зробили. Рік закінчується невеликим, але все-таки зростанням економіки. На превеликий жаль, ми не досягли більшого - того, що планували. Тому що зовнішні ринки та світовий ринок котрий рік поспіль демонструють «економічний песимізм», а дискримінаційна ціна на газ продовжує душити розвиток нашої економіки. Ми змушені розраховувати тільки на власні сили», - сказав прем'єр-міністр.

Разом з тим, він назвав і кілька покращень, досягнутих в 2012 році. Зокрема, покращення позицій країни у рейтингу легкості процедур ведення бізнесу Doing Business, а також в загальному глобальному рейтингу конкурентоспроможності.

«З нового року ми знижуємо ставку податку на прибуток до 19%, що є найменшим показником ставки податку на прибуток в Європі», - зазначив глава уряду.

Окрім того, за його словами, 2012 рік був ефективним в частині реалізації соціальних ініціатив. «Протягом року показник прожиткового мінімуму збільшувався 5 разів, а показник мінімальної заробітної плати - 6 разів», - звернув увагу прем'єр-міністр.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів 25 грудня заявив, що зростання номінального валового внутрішнього продукту України в 2012 році очікується на рівні до 1%, що нижче бюджетних орієнтирів. Також президент підкреслив, що в результаті меншого зростання економіки бюджетний дефіцит в поточному році очікується в розмірі 2,6% ВВП.

Разом з тим, за даними Держстату, у третьому кварталі 2012 року ВВП країни скоротився на 1,3% (у третьому кварталі 2011 року цей показник зріс на 6,6%).

Читайте також:

Держборг України перевищив 500 млрд грн

Відразу після виборів заборгованість із зарплат у Києві зросла на третину

Показник зростання ВВП України в році, що минає, буде в 4 рази менше бюджетних орієнтирів

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...