Азаров проговорився, звідки виходять мільярди іноземних інвестиції

27 січня 2012 в 15:47
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що більшість коштів, які йдуть з України в офшори через "несприятливі умови оподаткування", повертається назад у вигляді інвестицій.
dollari_21.JPG
Андрія Товстиженка, ZN.UA

Про це він заявив під час зустрічі з представниками профспілок у п'ятницю, 27 січня.

У своєму виступі голова профспілок працівників НАН України Анатолій Широков зазначив, що прем'єр-міністр як ніхто з присутніх у залі знає, скільки чого йде з України в офшорні зони. Реагуючи на це, Азаров зазначив: "Ви мені тут зробили комплімент, що я краще за всіх знаю...". А.Широков уточнив, мав на увазі що досвід роботи М.Азарова на посаді голови податкової адміністрації і сподівається, що М.Азаров знає, "як боротися з цим злом".

"Звичайно, знаю", - відповів М.Азаров, повідомивши, що офшорами користуються підприємці багатьох країн, і вони були створені свого часу для того, щоб полегшити бізнесу фінансові операції. У той період, зазначив він, вони сприяли розвитку економіки, а зараз - на його думку, вже не сприяють.

"Тепер ще на одне питання відповімо. А як ви думаєте, з якої країни Україна отримує три чверті прямих іноземних інвестицій? Кіпр. Таким чином, що виходить - все, що від нас йде в офшор, воно ж до нас і повертається", - сказав М.Азаров. Зала відреагувала на цю фразу гулом і вигуками: "Вам?!"

"Не забувайте, що ви маєте справу з фахівцем...", - сказав М. Азаров.

"Ми вже зрозуміли", - відреагувала гальорка.

"...Який ці питання відстежував професійно", - закінчив думку М.Азаров.

Прем'єр зазначив, що гроші йдуть з України в офшори, тому що "тут створені такі умови оподаткування, за яких вигідніше транзакції проводити через офшорні зони".

На думку голови уряду, вихід із ситуації, що склалася, полягає в тому, щоб створити в Україні сприятливі умови "для того, щоб наш капітал спокійно себе почував у цій країні". «Це наше перспективне і головне завдання. Коли ми це зробимо, отримаємо колосальний приплив інвестицій. Поки, на жаль, у нас немає такого клімату і умов, щоб капітал сюди приходив, це значна наша вада», - підсумував він.

Читайте також:

Український бізнес вивів в офшори Кіпру ,353 млрд

Азаров вирішив знімати по 15% з усіх перерахувань в офшори

НБУ думає, як змусити гроші "внутрішнього інвестора" працювати на економіку

Рівень тіньової економіки в Україні становить 52,8%

Тігіпко не отримає Нобелівську премію за спробу обкласти податками офшори

 

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...