Азаров пообіцяв, що гривня залишиться стабільною, а ціни на продукти харчування не підвищаться

2 серпня 2012 в 10:33
За словами прем'єра, курс гривні буде стабільним до виборів, і залишиться стабільним після виборів, а ціни на продукти харчування не підвищаться.
azarov ipoteka 2.bmp.jpg
kmu.gov.ua

Кабінет міністрів не допустить девальвації національної валюти і подорожчання продуктів харчування. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час робочої поїздки до Запоріжжя, повідомили в департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату уряду.

«Ви бачите, що вже 2,5 роки курс гривні залишається стабільним. Він буде стабільним і до виборів, і залишиться стабільним і після виборів, тому що ми вирішуємо питання виходячи не з виборів, а з розвитку економіки, а для розвитку економіки потрібна стабільність», - зазначив Азаров.

Прем'єр-міністр також вкотре підкреслив, що уряд продовжить поступове підвищення заробітних плат і пенсій, базуючись виключно на можливостях зростання економіки. «Ми за 2,5 роки жодного разу друкарський верстат не вмикали і не будемо вмикати його надалі», - сказав він.

Крім того, за його словами, у зв'язку зі складними погодними умовами цього року в Запорізькій області буде зібрано на 800 тисяч тонн зернових менше, ніж у минулому році. А в цілому в Україні буде зібрано зерна на 8 мільйонів тонн менше. Але це жодним чином не повинно викликати зростання цін на хліб.

«Незважаючи на те, що в поточному році ми будемо мати урожай на 8 мільйонів тонн менше, ніж у минулому році, у нас продовольчого зерна буде в 1,5 рази більше, ніж нам потрібно. Плюс ми створили запаси: у нас зараз 1,5 мільйона тонн зерна в Аграрному фонді, а в резервному фонді - 0,5 мільйона тонн, тобто ми маємо 2 мільйони тонн зерна в резерві. Це третина річної потреби країни в продовольчому зерні. Яка необхідність піднімати ціну? Ми цього однозначно не допустимо. Ціни на продукти харчування, а це і хліб, і м'ясо, і молоко, і масло, будуть стабільними», - зазначив Азаров.

Прем'єр-міністр підкреслив, що зараз є достатні перехідні запаси, які дозволять проводити стабільну цінову політику.

Україна в поточному році через погодні умови почала збирання зернових раніше традиційних термінів. Осіння засуха, сильні зимові морози та аномально тепла весна призвели до зменшення врожайності зернових. В даний час ситуацію на полях посилює аномально висока температура і відсутність продуктивних опадів. За даними експертів, найбільше від негоди постраждали південні регіони.

Читайте також:

Російські експерти спрогнозували падіння гривні до 9,2 за долар

Картопля, буряк, хліб і алкоголь — найпопулярніші продукти харчування українців

Прислухавшись до уряду, фермери викинуть на смітник 2 млн т овочів

Азаров звинуватив у подорожчанні капусти своїх попередників

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...