Азаров образився на ЄС, що той не захистив перед Росією українську ГТС

30 листопада 2012 в 16:46
За словами прем'єра, Київ розчарований відстороненою позицією Євросоюзу в питанні модернізації української ГТС і тим, що не заступається за Україну в газових переговорах з Росією. Азаров не бачить сенсу "утримувати таку дорогу ГТС", якщо ні Росія, ні ЄС не виявляють активного інтересу до її ремонту.
azarov_.jpg
kmu.gov.ua

Україна розчарована відсутністю інтересу Європейського Союзу до модернізації вітчизняної газотранспортної системи (ГТС). Таку думку висловив прем'єр-міністр Микола Азаров, якого цитує прес-секретар глави уряду.

"Україна розчарована, що ЄС не проявляє активності в проекті з модернізації української ГТС", - сказав Азаров в столиці Норвегії Осло в п'ятницю, 30 листопада.

Прем'єр нагадав, що Україна досить давно є членом Європейської енергетичної хартії і виконує всі свої зобов'язання, однак її очікування від цього членства не виправдовуються.

- Україна безуспішно намагається захистити в Європі свою ГТС від «Південного потоку» Росії

"Навіщо Україні утримувати дуже дорогу потужну газотранспортну систему, якщо споживачі в Європейському Союзі не виявляють зацікавленості в її модернізації, а постачальники Російської Федерації будують шляхи в обхід України?", - зазначив Азаров.

За словами українського прем'єра, Євросоюз не підтримує жодного питання, в якому зацікавлена ​​Україна, зокрема, немає підтримки Євросоюзу в переговорах України з Росією щодо перегляду газових контрактів і дискримінаційної ціни на газ для України.

Україна також не отримала відповіді про конкретні позиціях ЄС в питанні модернізації її ГТС та практичної відповіді на пропозицію про створення тристороннього консорціуму з управління українською ГТС, підкреслив Азаров.

Нагадаємо, представники ЄБРР і ЄІБ неодноразово заявляли, що готові фінансувати модернізацію ГТС, але тільки за умови проведення Києвом реформ у газовій сфері.

Читайте також:

Україна готує запасний варіант, як вчинити з газовою трубою

Європа не дасть грошей на модернізацію ГТС, доки Україна не визначиться з подальшою долею "труби"

Без реформування «Нафтогазу» ЄБРР не дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...