Топ Новини

Азаров обіцяє знайти оптимальне рішення щодо мит на зерно, але на ультиматум не піде

5 жовтня 2011 в 07:35
Уряд України продовжить дискусії з питання доцільності експортних мит на зерно, олійні та соняшникову олію з залученням аграріїв і знайде оптимальне рішення, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Уряд готовий шукати компроміс, але ультиматуми не пройдуть", - сказав він, відкриваючи засідання Кабінету міністрів в Києві у середу, 5 жовтня.

М.Азаров відзначив, що рішення буде прийматися виходячи з трьох завдань: не втратити доходи бюджету, зберегти рентабельність агровиробництва і гарантувати продовольчу безпеку країни, враховуючи, що посушлива осінь вимагає створення значних запасів продовольства.

"Впевнений, що знайдемо оптимальне рішення", - підкреслив голова уряду.

Як повідомлялося раніше, Мінекономрозвитку пропонує продовжити до 1 січня 2013 року дію мит на експорт зернових, а також ввести з 2012 року мита на ріпак, сою і соняшникову олію.

Нагадаємо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро/т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро/т), ячмінь - 14% (не менше 23 євро/т). Держава побоювалася, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значну частину зерна.

За підрахунками Міністерства фінансів, при прогнозі виробництва зерна у 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету у 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.


 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...