Азаров хоче закуповувати газ у Катару, бо він обійдеться утричі дешевше, ніж російський

8 травня 2012 в 13:43
Співпраця з Катаром, який виробляє третину світового виробництва скрапленого газу, здається прем'єру дуже цікавою.
azarov_3232.jpg
kmu.gov.ua

Україна вивчає можливість постачань скрапленого газу з Катару, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров. За його словами, катарський газ навіть з урахуванням доставки в Україну обійдеться утричі дешевше, ніж російський.

"Україна наполегливо працює над диверсифікацією поставок газу і вивчає можливість придбання газу в Катарі", - сказав прем'єр 8 травня в ході відвідин катарської компанії "Рас Газ" у Катарі.

Азаров також повідомив, що його переговори з керівництвом Катару сьогодні і завтра будуть стосуватися як цієї теми, так і того, що може Україна постачати до Катару. Саме тому в складі української делегації представлені керівники різних відомств, які напрацювали відповідні пропозиції.

"Наша співпраця з державою, яка виробляє третину світового виробництва скрапленого газу, здається нам дуже цікавою", - додав він.

Прем'єр нагадав, що у 2015 році в Україні почнеться будівництво терміналу з прийому скрапленого газу, і Україна зацікавлена у використанні в ході будівництва технічних напрацювань компанії "Рас Газ".

Він повідомив також, що президент України Віктор Янукович до кінця поточного року відвідає з візитом Катар.

"Я думаю, що президент України в кінці цього року також буде з візитом у Катарі", - сказав прем'єр.

Таким чином, за словами глави українського уряду, співпраця між Україною та Катаром розвивається досить динамічно й інтенсивно. "Я думаю, що ця співпраця приведе до певних результатів", - зазначив Азаров.

Варто відзначити, що Україна майже два роки веде з РФ переговори щодо зниження ціни на газ, називаючи ціну яку Київ платить за паливо, несправедливою, а самі контракти — кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не виключають створення консорціуму з управління українською ГТС, але його модель поки не визначена. Переговори з газового питання президентів України і Росії, як очікується, будуть продовжені у кінці травня.

Читайте також:

Нафтогаз купив другу вишку за ті самі 0 млн

Україна хоче будувати газопроводи і добувати газ у Туркменістані

Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу


Азаров послав сигнал Москві, що Україна вже майже знайшла заміну російському газу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...