Азаров розповів про плани розвитку економіки України

Поділитися
Реалізація програми потребує майже 185 млрд грн коштів тільки цьогоріч. Серед набору інструментів, які можуть бути використані для активізації розвитку економіки, - пряма бюджетна підтримка, податкове та бюджетне стимулювання, надання держгарантій, здешевлення держкредитів, держзамовлення і розвиток державно-приватного партнерства.

Кабмін має намір остаточно затвердити Державну програму активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки не пізніше першої декади лютого, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Програма повинна мати пріоритети, але не 30, не 20, бо у нас недостатньо фінансових ресурсів", - заявив він під час обговорення проекту програми Кабінету міністрів у Києві у вівторок, 22 січня.

Прем'єр додав, що документ повинен передбачати прискорення економічних реформ, як того вимагає президент, і в той же час враховувати значні ризики, пов'язані з ситуацією на світових ринках і у вітчизняній економіці.

За його словами, серед набору інструментів, які можуть бути використані для активізації розвитку економіки, - пряма бюджетна підтримка, податкове та бюджетне стимулювання, надання держгарантій, здешевлення держкредитів, держзамовлення і розвиток державно-приватного партнерства.

Як сказав Азаров, особлива увага повинна бути приділена імпортозаміщенню, зниженню енергозалежності, у тому числі газової, підвищенню конкурентоспроможності та розвитку високотехнологічних галузей.

"У той же час не повинно бути місця необґрунтованому протекціонізму", - підкреслив глава уряду.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, що представляв програму, виділив шість її пріоритетів. Серед них - підвищення конкурентоспроможності, поліпшення інвестиційного клімату, структурні реформи у стратегічних секторах (держсектор, ПЕК, ЖКГ, транспортна інфраструктура).

Ще трьома пріоритетами названі: підтримка національного товаровиробника та імпортозаміщення, у тому числі у гірничо-металургійному комплексі, легкій промисловості та деревообробці, АПК; розвиток таких високотехнологічних секторів, як авіа-, суднобудування, ракетно-космічна галузь, машинобудування, фармацевтика.

Шостим пріоритетом Прасолов назвав розвиток експортного потенціалу країни, у тому числі створення розвиненої державної системи підтримки експорту.

У цілому міністр підкреслив, що основними завданнями програми є забезпечення зростання української економіки в поточному році мінімум на 3%, масштабна модернізація виробничих потужностей та інфраструктури.

При цьому Прасолов повідомив, що фінансова потреба в реалізації зазначеної програми оцінюється в поточному році у 184,9 млрд грн. За його словами, із них 6 млрд грн - кошти держбюджету, 3,5 млрд грн - кошти місцевих бюджетів, 7,4 млрд грн - міжнародних фінансових організацій.

Міністр висловив упевненість, що такі цифри цілком реалістичні, враховуючи закладені у держбюджеті-2013 40 млрд грн у бюджеті розвитку, 50 млрд грн - держгарантії.

"Ресурсне забезпечення програми цілком реальне", - підтримав таку точку зору перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

Як повідомлялося, проект держбюджету-2013 побудований на прогнозі зростання ВВП 3,4%. У 2012 році уряд спочатку прогнозував зростання економіки 3,9% у порівнянні з 5,2% в 2011 році, однак тепер зростання економіки торік різні експерти оцінюють на рівні від нуля до 0,5-0,7% з урахуванням її падіння в третьому і четвертому кварталах.

Світовий банк і Європейський банк реконструкції і розвитку вже погіршили прогнози зростання економіки України на 2013 рік відповідно до 2,5% і 1%. !zn

Читайте також:

Кабмін підготував радикальні заходи щодо наповнення бюджету на 2013 рік

ЄБРР значно погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році

Азаров хоче змінити підходи до енергоефективності, а то "програм багато, але прогресу мало"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі