Авторські відрахування в РФ буде збирати Міхалков

Поділитися
Упродовж найближчих п'яти років збирати гроші за авторські права і розподіляти їх серед виконавців у РФ буде Російський союз правовласників, створений минулого року режисером Микитою Міхалковим. Акредитаційна комісія при Росохоронкультури обирала між двома претендентами - РСП та Російським товариством із суміжних прав, який очолює Ахмед Тагібов.
Упродовж найближчих п'яти років збирати гроші за авторські права і розподіляти їх серед виконавців у РФ буде Російський союз правовласників, створений минулого року режисером Микитою Міхалковим. Акредитаційна комісія при Росохоронкультури обирала між двома претендентами - РСП та Російським товариством із суміжних прав, який очолює Ахмед Тагібов.Відповідно до статті 1274 Цивільного кодексу, яка набула чинності 1 січня 2008, автори, виконавці та виробники музики або кіно мають право отримувати гроші за те, що їхні твори відтворюються в особистих цілях та в домашніх умовах. Однак зборами "авторського" податку можуть займатися тільки організації, що пройшли державну акредитацію. Заявки на таку акредитацію в липні нинішнього року подали два товариства - РСП і РТСП. Організація-переможець буде стягувати податки з імпортерів і виробників чистих носіїв і техніки з функцією запису, тобто під нього може потрапити практично будь-яка електроніка від DVD-програвачів до стільникових телефонів, флеш-карт і чистих CD-дисків. Як повідомили в РСП, "обсяг зборів, що підлягає сплаті виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, які використовуються для вільного відтворення і копіювання в особистих цілях, при їх ввезенні на митну територію Росії оцінюється приблизно у 100 мільйонів доларів на рік". За методикою збору і розподілом винагороди, розробленими РСП, імпортери повинні сплачувати 1 відсоток від вартості ввезеного обладнання (аудіо-та відеоапаратура, телефони, комп'ютери тощо) і 3 відсотки - від чистих носіїв, виробники - аналогічний відсоток від ціни першого продажу. Як повідомлялося раніше, РСП запропонувало залишати правовласникам тільки 15 відсотків прибутку. Ще 25 відсотків буде витрачатися на утримання апарату організації, а 60 відсотків попрямує до фонду, який РСП спеціально створила. Багато діячів культури вже виступили проти такого розподілу, і поскаржилися на фонд прем'єр-міністрові Володимиру Путіну. Микита Міхалков є одним з противників законодавчих ініціатив, які могли б затвердити свободу поширення інформації. Зокрема, цієї весни режисер разом з гендиректором Першого каналу Костянтином Ернстом та іншими главами культурних об'єднань звернулися з листом до президента, в якому вимагали не допустити прийняття Держдумою закону, що дозволяє бібліотекам вільно оцифровувати і розміщувати в інтернеті книги, а також зводять нанівець авторські збори за всі радянські книги і кінофільми.

За матеріалами Граней.ру

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі