Топ Новини

Австрійці продали "Укртелеком" невідомому кіпрському офшору

17 січня 2013 в 19:42

У формального власника 100% акцій "Укртелекому" змінився власник. Як з'ясувалося, Фонд держмайна про це не знав. У ФДМ заявили, що для них "головне - це виконання інвестиційних зобов'язань".

ukrtelekom_02_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Австрійські власники "Укртелекому" продали компанію невідомому кіпрському офшору UA TelecomInvest Limited. Про це говориться в повідомленні "дочки" австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC.

Згідно з повідомленням, компанія Epic Telecom Invest Limited (Кіпр) 16 січня продала зареєстрованій на Кіпрі компанії UA TelecomInvest Limited 100% акцій компанії "ЕСУ".

Оскільки саме компанія "ЕСУ" є безпосереднім власником 92,8% акцій "Укртелекому", це означає зміну власника українського оператора.

Разом з тим, у Фонді державного майна України (ФДМУ) повідомили, що не були повідомлені про зміну власника ТОВ "ЕСУ". У відомстві, яке відповідає за приватизацію, пообіцяли "ще раз" проаналізувати всі приватизаційні документи на предмет зобов'язань погоджувати з продавцем переходи прав власності. "Для нас головне - виконання інвестиційних зобов'язань", - підкреслили в Фонді.

Раніше структура власника українського монополіста виглядала наступним чином: австрійська EPIC володіла компанією Epic Advisors Limited (EAL). Ця компанія EAL володіла 100% акцій Epic Telecom Invest Ltd (ETI), якій належала вже українська Epic Services Ukraine ("ЕСУ"). Саме вона безпосередньо володіла 92,8% акцій "Укртелекому" після їх продажу Фондом держмайна в 2011 році за 10,575 млрд гривень.

Ахметов отримає контроль над "Укртелекомом"

Зазначимо, що у вересні 2012 року в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що компанія СКМ Ріната Ахметова завершує переговори з придбання частки в "Укртелекомі". Тоді джерело повідомило, що сторони досягли принципової домовленості, і угода СКМ з австрійським концерном EPIC знаходиться на завершальній стадії. У самій СКМ інформацію про підготовку купівлі оператора не підтвердили, але і не спростували. При цьому додали, що знають про можливий продаж пакету акцій "Укртелекому".

Пізніше керуючий партнер EPIC Петер Гольдшайдер заявив, що за "Укртелеком" ніхто не готовий заплатити суму, яка зацікавила б власника компанії.

Нагадаємо, ще під час процесу приватизації "Укртелекому" учасники ринку на правах анонімності неодноразово стверджували, що EPIC придбав 92,79% акцій оператора в інтересах групи "донецьких бізнесменів, близьких до влади".

Читайте також:

СКМ не виключає можливості купівлі "Укртелекому"

Австрійці стверджують, що власниками "Укртелекому" все ще залишаються саме вони

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , Українські новини ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...