Топ Новини

Аварія на Запорізькій АЕС створила форс-мажорні умови для української газової галузі

1 лютого 2012 в 15:22
У результаті аварії, яка сталася на лінії електропередач через морози і призвела до зупинки енергоблоків, в Україні склалися форс-мажорні умови для газової галузі. Замість заявленого скорочення споживання російського газу, Київ змушений збільшити його відбір.
rianovosti_gaz_9D5279A4-21DA-46FC-B906-9.jpg
РИА "Новости"

Аварія на Запорізькій АЕС, яка сталася через морози і призвела до зупинки енергоблоків, викликала форс-мажорні обставини, змусивши українську сторону не тільки почати імпорт електроенергії з Росії, але і збільшити відбір російського газу з газопроводів.

За інформацією ZN.UA, Україна збільшила відбір російського газу приблизно на 30 млн кубометрів - зі 117-120 млн кубометрів на добу до 150 млн.

При цьому, за даними джерел ZN.UA, відбирати газ українська сторона змушена з експортного газопроводу, оскільки у самій Росії також не вистачає потужностей. Зокрема, внутрішнє споживання газу у РФ складає 2 млрд кубометрів на добу. У зв'язку з цим стурбованість вже висловлюють європейські партнери «Газпрому».

Раніше газоперекачувальні агрегати в Україні були переведені на використання електроенергії в цілях економії газу. У сформованій ситуації вони змушені збільшити споживання газу для власних потреб, що має посприяти збереженню щодо збалансованої роботи єдиної енергосистеми України.

За інформацією ZN.UA, учасники газового ринку шукають взаємоприйнятні варіанти виходу з ситуації, що склалася.

Читайте також:

Енергетичне майбутнє України: як його підганяють під Ахметова

«Газпром» через морози обмежує постачання газу до європейських країн

Закупівля газу на спотових хабах в Європі - ще один варіант досягнення незалежності від Росії

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...