Атомники назвали зупинку ЮАЕС свідченням неготовності станцій до роботи в режимі маневрування

Поділитися
Атомники назвали зупинку ЮАЕС свідченням неготовності станцій до роботи в режимі маневрування
Зупинка енергоблоків може призвести до непередбачуваних наслідків, заявляют в профсоюзі атомників.

Повна зупинка Южноукраїнської атомної електростанції, яка сталася сьогодні вранці в результаті відмови обладнання, вказує на неготовність енергоблоків працювати в режимі маневрування потужністю об'єднаної енергосистеми. Про це заявив Олексій Лич, заступник голови Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України.

За словами енергетика, експлуатація енергоблоків АЕС у базовому режимі вимагає проведення планових і позапланових ремонтів. При цьому нестачу електроенергії можна покрити за рахунок резервних потужностей. Проте в роботі в позапроектних режимах зупинка енергоблоків може призвести до непередбачуваних наслідків.

"Хто дасть гарантію, що при експлуатації в позапроектних режимах, при маневруванні, ми не будемо змушені проводити більше ремонтів, адже обладнання буде швидше зношуватися? Це дійсно серйозне питання. Не дай Бог, з 31 грудня ми почнемо працювати в маневровому режимі. В осінньо-зимовий максимум, коли ще морози будуть, може статися енергетична катастрофа", - сказав Олексій Лич.

За його словами, обладнання енергоблоків АЕС потребує суттєвого переоснащення задля підвищення безпеки експлуатації. Натомість у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості над цим, на думку Лича, не працюють.

"Нам треба модернізувати обладнання першого та другого контурів енергоблоків. Це дуже фінансово затратна робота. Але в міністерстві цього ніхто не розуміє. Замість того, щоб займатися пошуком коштів для майбутньої модернізації, включають план, що ми вже повинні працювати у маневровому режимі. Ми знаємо, що було на Чорнобилі", - зазначив енергетик.

Як повідомлялося, 23 березня о 09:40 енергоблок №1 Южноукраїнської АЕС припинив постачання електроенергії в об'єднану енергосистему. Енергоблок відключили для проведення поточного ремонту системи регулювання турбіни. Енергоблок №2 відключено зранку 21 березня 2016 року для проведення поточного ремонту системи охолодження генератора. На енергоблоці №3 триває капітальний планово-попереджувальний ремонт. Радіаційний фон на промисловому майданчику АЕС знаходиться на рівні природних фонових значень.

Перевести енергоблоки атомних станцій у режим регулювання потужності об'єднаної енергосистеми уряд планує з 31 грудня 2016 року. Передбачається, що в режимі маневрування ядерні реактори мали б працювати на повну потужність у години пікового споживання і зменшувати потужність до 75% у нічний час, коли споживання різко падає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі