Арбузов "відбирає хліб" у Ярошенко: рекапіталізовані банки де-факто керує НБУ замість Мінфіну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Центр прийняття принципових рішень щодо рекапіталізованих банків переїхав на вул. Інститутську (де знаходиться НБУ), хоча керувати ними від імені держави формально уповноважені на Грушевського (Мінфін).

Зокрема, за підготовкою нових стратегій для Укргазбанку та банку «Київ» стоїть НБУ. Про те, що вага Національного банку в прий нятті принципових рішень щодо рекапіталізованих банків зросла кардинально, стало зрозуміло відразу після зміни їхніх перших осіб.

Як пише в своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» Володимир Верб'яний, вже тоді DT.UA отримало підтвердження відразу від кількох джерел на банківському ринку, що саме Сергій Арбузов, а не Федір Ярошенко, приймав принципове рішення про призначення нових керівників у ці банки. «Коли під час розгляду кандидатур у Ярошенка запитали, чи знає він Мамедова, той відповів: „Познайомимося“, - розповідає джерело DT.UA в Укргаз банку.

Хоча на папері Міністерство фінансів, як і раніше, є головним відповідачем за долі цих банків, про що DT.UA офіційно запевнила прес-служба НБУ у відповідь на наше звернення. Насправді Мінфін і Нацбанк поділяють відповідальність за долю Укргаз банку, «Родовід Банку» і банку «Київ» уже два роки, оскільки в червні 2009-го спільно приймали рішення про їхню рекапіталізацію державою. Тим більше що стежити за станом своїх підопічних - одна із ключових функцій банківського регулятора. За «старого режиму» (коли Кабмін очолювала Тимо шенко, а НБУ - Володимир Стельмах) «провідним» у цьому тандемі був Мінфін, а Нацбанк, відповідно, «веденим».

Однак після того, як Сергій Арбузов у переговорах із МВФ і Світовим банком узявся ці фінустанови реанімувати, переклавши відповідальність за їхню подальшу долю на своє відомство, колишня розстановка сил його вже не влаштовувала. У результаті питання, який із двох органів більше впливатиме на роботу рекапіталізованих державою банків, було вирішене на користь НБУ.

У Мінфіну практично не було шансів зберегти домінуючу роль в управлінні націоналізованими банками. Виведення рекапіталізованих установ з-підконтролю податківців, які на сьогодні заправляють у Мінфіні, й переведення їх під егіду НБУ підтримували і на Банковій, і у Вашингтоні.

Повний текст статті В. Верб'яний "Кар'єрні каталізатори чи «осколкова бомба»?" читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі