Топ Новини

Арбузов отримав право самому визначати кількість своїх заступників у НБУ

5 жовтня 2012 в 11:31
Якщо раніше закон обмежував кількість заступників глави НБУ (чотирма персонами), то тепер керівник Нацбанку зможе визначати їхнє число самостійно, але узгодивши з Радою НБУ.
arbuzov_2.jpg
Андрія Товстиженка, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович підписав ухвалені парламентом 15 вересня поправки (№ 7127) до закону про Національний банк України, які, серед іншого, наділили главу центрального банку правом самому визначати число своїх заступників.

"Глава Нацбанку має заступників, кількісний і персональний склад яких визначається ним за погодженням з Радою Нацбанку", - говориться в документі.

Згідно зі ст. 20 колишньої редакції закону про центральний банк глава НБУ має чотирьох заступників, у тому числі одного першого, які призначаються і звільняються ним за погодженням з радою Нацбанку. При цьому ст.16 цього ж акта передбачається, що до складу правління НБУ входить 11 осіб, включаючи голову Нацбанку і всіх його заступників.

Окрім того, підписаний главою держави закон уточнює перелік повноважень НБУ: серед іншого він здійснює нагляд за платіжними системами, встановлює обмеження на використання систем захисту, платіжних ознак та відтворення елементів дизайну банкнот та монет, а також організовує готівково-грошовий обіг.

У зауваженнях Головного юридичного управління парламенту до законопроекту №7127 зазначалося, що подібна редакція документа веде до виникнення правової невизначеності щодо функцій Нацбанку щодо безготівкового грошового обігу, однак депутати проігнорували це зауваження.

Читайте також:

Клименко про главу НБУ і сина Януковича: Вони відчувають біль держави

На гроші НБУ банки зможуть реструктуризувати проблемні кредити


НБУ спровокував гривневий «голод», намагаючись врятувати курс від падіння

Глава Нацбанку задекларував 2 млн грн

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...