Аналітики Goldman Sachs упевнені, що уряд піде на девальвацію гривні

24 жовтня 2012 в 16:10
Оптимальною для закриття дефіциту поточного рахунку була б девальвація гривні на 30%. Аналітики Goldman Sachs вважають, що уряд України буде змушений піти на девальвацію і звернеться за допомогою до МВФ.
obmen_valuta_DSC2330_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Експерти американського інвестбанку Goldman Sachs відновили покриття економіки України і звертають увагу на ризики девальвації національної валюти.

В аналітичному огляді інвестбанку, зокрема, відзначено значне погіршення співвідношення імпортних і експортних цін, яке в умовах штучного курсу національної валюти породжує дефіцит поточного рахунку балансу України. На думку експертів банку, враховуючи складність доступу до зовнішнього фінансування, вказаний дефіцит, швидше за все, буде покриватися за рахунок резервів Нацбанку.

Крім цього, у документі зазначено, що високі короткострокові процентні ставки на тлі існуючої невизначеності щодо подальшої зміни курсу національної валюти, сприяють уповільненню економічної активності в країні.

Експерти Goldman Sachs таким чином прогнозують, що уряд України в кінцевому рахунку все ж таки зважиться на девальвацію гривні, а також звернеться по допомогу до Міжнародного валютного фонду. Вони при цьому відзначили складність прогнозування рівня падіння національної валюти. Разом з тим вони вважають, що оптимальною для закриття дефіциту поточного рахунку і послаблення тиску на платіжний баланс була б девальвація гривні на 30%.

Читайте також:

Fitch не виключає девальвацію гривні на 10% до кінця року

Міжнародні експерти прогнозують 9 грн за долар до грудня

В очікуванні девальвації гривні українці готові робити великі покупки

Експерти прогнозують падіння ВВП України в 2012 році

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...