АМКУ зібрався «вилікувати» фармацевтичну галузь України

15 серпня 2011 в 14:18
Антимонопольний комітет України (АМКУ) ретельно дослідить фармацевтичний ринок України, виявить «хвороби», поставить «діагноз» та розпочне «лікування», заявив голова АМКУ Василь Цушко.
medicine_lekarstva_apteka005.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив голова АМКУ Василь Цушко під час наради з представниками фармацевтичної галузі з питання дотримання конкуренційного законодавства.

«Дослідження покликане забезпечити належне функціонування фармацевтичного ринку у розрізі конкуренційного законодавства. Для цього необхідно об'єднати зусилля. Результати цієї роботи мають відобразитися у чесних правилах поведінки, за якими працюватиме вся фармацевтична галузь країни», - зазначив В.Цушко.

Участь у заході взяли представники Міністерства охорони здоров'я, Державної служби лікарських препаратів України, фармацевтичних компаній та професійних об'єднань.

Підставою для проведення антимонопольних перевірок діяльності учасників фармацевтичного ринку стало значне перевищення цін на окремі лікарські засоби в Україні над цінами реалізації в країнах їх виробництва (наприклад, ситуація з оболонковими контрацептивами та дитячими підгузками іноземного виробництва, ціни на які в Україні у декілька разів вищі за ціни в країнах-виробниках).

За результатами наради з метою врегулювання цінової ситуації на ринку прийнято рішення створити робочу групу. До її складу увійдуть фахівці з Комітету, представники аптечних асоціацій, виробники та дистриб'ютори лікарських засобів.

Комітет очікує на підтримку у розв'язанні проблемних питань у галузі з боку Міністерства охорони здоров'я, Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової служби, Державної митної служби України тощо.

Разом з цим, Комітет звернув увагу учасників ринку на обов'язковість дотримання норм конкуренційного законодавства, що забороняють зловживання монопольним становищем та вчинення антиконкурентних дій (за такі порушення передбачені штрафи до 10 % річної виручки).

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...