Американський бізнес в Україні просить у Азарова захисту від тиску податкових органів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Американська торгова палата заявляє про необґрунтований тиск податкових органів на бізнес.

Американська торгова палата заявляє про необгрунтований тиск з боку податкових органів на підприємства, що працюють в Україні на законних підставах.

Відповідно до прес-релізу Американської торгової палати, вона має намір звернутися до уряду України з проханням прийняти на законодавчому рівні заходи щодо захисту прав платників податків.

"Міжнародне бізнес-співтовариство, яке ми представляємо, з розумінням ставиться до складної фінансової ситуації в країні, викликаної цілим рядом факторів, однак вимагає припинення фіскального тиску на законних платників податків, оскільки це суттєво шкодить іміджу країни і заважає залученню в економіку України нових інвестицій", - слова з прес-релізу президента Американської торговельної палати Хорхе Зукоскі.

У прес-релізі говориться, що українські експерти, які об'єдналися в рамках Комітету з питань податкової політики Американської торгової палати, продовжують наполягати, що методи, які використовує Державна податкова служба України для забезпечення додаткових надходжень до держбюджету, неприйнятні, суперечать закону й будуть і надалі негативно позначатися на позиції України у впливових міжнародних рейтингах.

В Американській торговельній палаті зазначають, що серед ключових питань, з якими ділова громадськість останнім часом змушена мати справу, - заборона на перенесення податкових збитків минулих періодів; відмову в прийомі податкових декларацій з реальними показниками результатів діяльності; відмова визнавати права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) і перенесення податкового кредиту ПДВ; труднощі з реєстрацією платників ПДВ і небажання податкової вирішувати проблему подвійного оподаткування ПДВ.

Американська торгова палата також висловлює стурбованість щодо ситуації з реєстрацією компаній платниками ПДВ, "оскільки статті 181 і 182 Податкового кодексу України передбачають як обов'язкову, так і добровільну реєстрацію платників ПДВ".

"Така ситуація не тільки створює принципові перешкоди для реалізації права платника податків бути зареєстрованим як платник ПДВ, який є принциповим для цілого ряду компаній, але й має негативний вплив на привабливість України для інвесторів, які продовжують працювати в країні", - говориться в прес-релізі .

Представник Податкового комітету Американської торгової палати Олександр Чумак пояснив, що позиція податкових органів щодо компаній, що надають послуги колективних знижок, привела до того, що транзакції таких компаній підлягають подвійному оподаткуванню ПДВ.

"Результатом такого підходу державних органів до оподаткування посередницької діяльності є те, що фактична частка ПДВ у вартості товарів і послуг для кінцевого споживача перевищує встановлені Податковим кодексом Україна 20%", - вважає Чумак. !zn

Читайте також:

Інвестиційна привабливість України впала до найнижчого рівня

Бізнес назвав податки і корупцію найбільшими проблемами

Янукович: Україна найкраще місце для інвестицій у сучасному світі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі