Американці продають майже 90% "Київобленерго" росіянам

25 січня 2013 в 12:24

Американські інвестори вирішили позбутися своїх енергетичних активів, якими вони протягом 10 років володіли в Україні.

Група VS Energy домовилася з американською AES Сorporation про купівю 89,12% акцій енергопостачальної компанії "AES-Київобленерго" і 84,56% компанії "AES-Рівнеенерго", повідомило джерело на ринку.

"VS Energy купує два приватні обленерго ... Американці тікають з ринку", - сказав він.

Зазначимо, раніше у кінці минулого року прем'єр Микола Азаров публічно висловив невдоволення американськими власниками "Київобленерго": розкритикував їх за "неприпустиму байдужість до людей" і попередив, що "уряд миритися з цим не буде і подібного не потерпить", а тому буде задіювати "всі правові механізми впливу".

Азаров роз'яснив американським власникам "Київобленерго", що таке власність в Україні

Як повідомлялося, VS Energy володіє близько 95% акцій в "Одеса-", "Дніпропетровськ-", "Житомиробленерго" і "Севастопольенерго". Групі також належить близько 70% у "Чернівціобленерго", близько 50% - в "Одесаобленерго" і близько 15-20% - в "Хмельницьк-" і "Миколаївобленерго". Напередодні VS Energy продала контрольний пакет "Закарпаттяобленерго".

Бенефіціарами VS Energy International є кілька російських підприємців, у тому числі Олександр Бабаков.

Американська AES Washington Holdings B.V. (входить у структуру AES Сorporation) придбала пакети акцій "Київобленерго" і "Рівнеобленерго" розміром 75%+1 акція на приватизаційному конкурсі в 2001 році. Потім AES Сorporation збільшила свої пакети акцій до 89,12% в "Київобленерго" і до 84,56% - в "Рівнеенерго".

"AES Київобленерго" і "AES Рівнеенерго" експлуатує розподільні електричні мережі, які розташовані на території відповідних областей і постачають електроенергію споживачам регіону.

Читайте також:

Енергетика: злив розрахований

Росіяни купили ще одну енергокомпанію в Україні

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...