Альтернативна енергетика в Енергостратегії України складає мізерно малі 2%, - експерти

21 серпня 2012 в 13:30
Частка альтернативної енергетики в оновленій Енергостратегії становитиме не 10%, а лише 2%. Про це повідомили експерти Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА).
opora_LEP_energo_electrichestvo_3.jpg
Новоклімов Дмитро

Експерти у сфері відновлюваної енергетики вже неодноразово заявляли, що проект оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року гальмує розвиток поновлюваних джерел енергії і може зупинити приплив іноземних інвестицій у цю галузь. Незважаючи на це, сьогодні в інформаційному просторі продовжують лунати неправильні цифри щодо частки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі країни у відповідності з проектом оновленої енергостратегії до 2030 року.

ЗМІ заявляють, що згідно з документом через 18 років в енергобалансі України буде 10% ВДЕ (або 13%, якщо країна нарешті вирішить виконати умови певних міжнародних договорів). "Однак слід зауважити, що 10-13% - це цифри, на які має зрости потужність самих ВДЕ. Зате в енергобалансі всі потужності ВДЕ навіть з урахуванням 10%-го зростання становитимуть лише 2% від усієї виробленої енергії (13 млрд. кВт/год в порівнянні із загальним обсягом виробництва 646 млрд. кВт/рік або 224 млн. т умовного палива)", - говорить директор ЄУЕА Олена Рибак.

Електроенергетичний баланс України до 2030 року планується за схожим сценарієм: виробництво електроенергії на вугільних і атомних електростанціях досягне 80% в 2030 році. Із середньорічним темпом росту на 35% та 49% відповідно. З ВДЕ ж передбачається виробити до 13 млрд. кВт/год електроенергії, що складе лише 4,61% від її загального виробництва в країні.

Отже, проектом оновленої енергостратегії до 2030 року передбачається, що ВДЕ через 18 років складуть 4,6% від загального виробництва електроенергії і близько 2% від усієї виробленої енергії.

Для порівняння, Енергетична стратегія країн ЄС (включаючи Хорватію, Ісландію, Норвегію, Швейцарію і Туреччину) до 2025 року передбачає, що обсяг встановлених потужностей вугільної промисловості знизиться з 21% до 12%, ядерної з 14% до 9%, а баланс виробництва електроенергії в ЄС до 2025 року складе: ВДЕ 25%; гідроенергетика 14%; ядерна 20%, нафта-газ 23% і вугільна промисловість 17%.

"Зараз команда, відповідальна за оновлення Стратегії, отримала коментарі різних представників громадськості та міжнародної спільноти і займається їхньою обробкою. Ми тим часом з нетерпінням чекаємо оновленого документа і просимо ЗМІ виділити принципову різницю і не дезінформувати громадськість", резюмує Олена Рибак.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...