Топ Новини

Агрохолдингам можуть заборонити орендувати більше 50 тис. га землі

29 березня 2012 в 15:53
Сільгосппідприємствам можуть заборонити орендувати більше 50 тис.га землі або більше 10% площ сільськогосподарських угідь на території одного району.
zemlya.2011 163356.jpg
minagro.gov.ua

У Партії регіонів щоб не допустити руйнування українського села хочуть обмежити сільгосппідприємства в їх можливості концентрувати в своєму користуванні величезні площі земель сільгосппризначення.

Відповідний законопроект № 10273 зареєстрований у Верховній Раді 29 березня депутатами Григорієм Калєтніком та Степаном Глусем (обидва - ПР).

«Утворення великих землекористувачів є результатом затягування земельної реформи, тому з'явилася необхідність обмеження як площ у власності, так і в користуванні ... Дані обмеження встановлюються насамперед для запобігання монополізації та надмірної концентрації земель сільськогосподарського призначення в одних руках, що сприятиме сталому розвитку всіх сільськогосподарських підприємств», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутати від Партії регіонів звертають увагу, що сьогодні агрохолдинги не несуть витрат, пов'язаних з підтримкою соціальної інфраструктури села: більшість з них зареєстровані в містах, а тому рідко платять податки до місцевих бюджетів, хоча мають у своєму розпорядженні сотні тисяч гектарів землі.

Тому законопроектом передбачається встановити, що «площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення сільськогосподарського виробництва, що може перебувати в оренді однієї людини з урахуванням осіб, пов'язаних з нею відносинами контролю, не може перевищувати 10% площі сільськогосподарських угідь на території одного району та зареєстрованої за місцем розташування земельної ділянки. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду однієї особи на території України не може перевищувати 50 тис.га».

При цьому також передбачається, що особи, які орендують земельні ділянки, загальна площа яких перевищує зазначені розміри, «повинні до 1 січня 2013 року привести загальну граничну площу орендованої землі відповідно до норм цього закону».

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада затвердила продовження термінів мораторію на продаж сільгоспземлі до 1 січня 2013 року.

Законопроект № 10273 на сайті Верховної Ради.

Читайте також:

Більше половини власників сільгоспземель балансують на межі виживання

Законні власники паїв не відчувають себе господарями на своїй землі

Українці не хочуть введення ринку землі, але за референдум з цього питання

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...