Аграрії нарахували собі 40 млрд грн збитків

16 липня 2012 в 10:54
Аграрії оголосили 2012 рік «катастрофічним» і підрахували, що втрати українських сільгоспвиробників складуть 40 млрд грн. У «збитки» включили як різницю між внутрішніми та світовими цінами на зерно, так і збільшення витрат на оренду землі. Попросили підтримки.
zerno_.jpg
ZN.UA

За рахунок низьких цін на зернові культури в Україні аграрії втратять у 2012/13 маркетинговому році близько 29 млрд грн, прогнозують в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За підрахунками УКАБ, різниця в цінах на пшеницю в Україні та світі становить 78 дол за тонну, на ячмінь - 33 дол за тонну, на кукурудзу - 96 дол за тонну.

Всього втрати виробників зерна у 2012/13 маркетинговому році можуть скласти 39 млрд грн з урахуванням 29 млрд грн за рахунок різниці цін, 5,5 млрд грн. - Втрат врожаю через несприятливі погодні умови у травні-червні і 4,5 млрд. грн. - Збільшення видатків на оренду землі через збільшену нормативну грошову оцінку землі на 75,6%.

«2012 рік є катастрофічним для українських виробників сільськогосподарської продукції. Тому в цьому році держава зобов'язана забезпечити їм належну підтримку для встановлення продовольчої безпеки країни і щоб убезпечити вітчизняний аграрний бізнес від згортання виробництва. Одним з найбільш дієвих кроків, на наше переконання, має стати перегляд коефіцієнта нормативної грошової оцінки землі», - зазначив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

Читайте також:

Сільгоспвиробники скаржаться на відсутність коштів для наступної посівної

Червневі дощі знищили в деяких областях України до 20% овочів і ягід

Порошенко: За низьку інфляцію слід дякувати не уряду, а селянам і рекордному врожаю

Мінагропрод прогнозує урожай зерна в цьому році на рівні 47 млн тонн

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...