Агентство S&P не стало знижувати рейтинг Росії до "сміттєвого" рівня

Поділитися
Агентство S&P не стало знижувати рейтинг Росії до "сміттєвого" рівня Прогноз по рейтингу Росії - негативний © rtpc.tv
Повернення Росії спекулятивного статусу могло спровокувати різко негативну реакцію ринку.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's підтвердило суверенний рейтинг РФ за запозиченнями в іноземній валюті на рівні "ВВВ-/А-3" з "негативним" прогнозом.

Разом з тим аналітики S&P очікують, що за відсутності деескалації "конфлікту в Україні" санкції проти Росії збережуться в майбутньому.

Рейтинги обмежені структурної слабкістю російської економіки, відзначається в заяві S&P, зокрема, високою залежністю від енергетичного і сировинного секторів, а також слабкістю політичних і економічних інститутів в країні.

У четвер аналітики Royal Bank of Scotland заявили, що S&P може знизити суверенний рейтинг Росії відразу на два пункти. "Слідом за падінням цін на нафту, яке підкреслило вразливість держбюджету Росії до потрясінь на нафтовому ринку, ми вважаємо, що зниження суверенних рейтингів на дві сходинки не стане повним сюрпризом, - зазначила економіст RBS Тетяна Орлова. - Також S&P може погіршити довгостроковий прогноз зростання російської економіки".

На її думку, "повернення паперів Росії спекулятивного статусу може спровокувати негативну і передбачувану реакцію ринку". Також зниження рейтингів підвищить волатильність національної валюти.

Російський рейтинг S&P знаходиться на рівні BBB- - найнижчої сходинки інвестиційного рівня. "Якщо його буде знижено, то багато великі клієнти, що не мають права тримати у своєму портфелі папери зі спекулятивним рейтингом, кинуться розпродавати російські акції та облігації", - попередив глава відділу акцій і трейдингу в BCS Financial Group Луїс Саенц.

Читайте також: Moody's: Падіння ВВП України в 2014 році складе 5-10%

У жовтні міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило кредитний рейтинг Росії з Baa1 до Baa2. Прогноз за рейтингом - негативний. У числі факторів, що стали причиною зниження показника, агентство називає "криза в Україні", санкції, втеча капіталу, зниження цін на нафту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі