Топ Новини

Агентство Fitch пригрозило країнам єврозони зниженням рейтингів

21 серпня 2012 в 17:22
Ослаблення кризи залежить від виконання країнами єврозони вже прийнятих рішень. Однак політична підтримка заходів економії може ослабнути.
euromoney_evromoney_cent1.jpg
Lif..., flickr.com

Країни єврозони можуть знову зіткнутися з тиском на їхні рейтинги, якщо не досягнуть прогресу в подоланні кризи до кінця 2012 року, заявив керівний директор міжнародного рейтингового агентства Fitch Девід Райлі.

Рецесії в Іспанії та Італії «негативно позначаються на політичній підтримці заходів бюджетної економії й політичній підтримці євро», заявив Райлі в інтерв'ю Bloomberg Television.

«Якщо прогресу не буде досягнуто до кінця цього року, ми можемо побачити наступне пониження рейтингів», - зазначив він.

За словами Райлі, ослаблення кризи залежить від виконання країнами єврозони умов червневої угоди про заснування регіонального банківського регулятора, а також створення Європейським центральним банком (ЄЦБ) системи надання державам подальшої підтримки.

Рішення ЄЦБ про готовність почати викуп суверенних бондів у разі одночасного звернення держави за допомогою коштів європейського стабфонду й готовності дотримуватися суворих заходів бюджетної економії стане «важливим кроком на шляху до подолання кризи», якщо його буде реалізовано, зазначив Райлі.

«Проте тут є велике «якщо», - заявив він. - Європейські лідери вже створили великі очікування».

Для Італії політичний ризик, пов'язаний з майбутньою відставкою наступного року уряду Маріо Монті, переважує економічні загрози, вважає Райлі.

«Нинішній італійський уряд користується великою довірою, - зазначив експерт. - Монті необхідно швидко просунутися, щоб створити якесь світло в кінці тунелю, перш ніж він піде у відставку ».

Читайте також:

У країнах єврозони знову скоротився обсяг ВВП, експерти побоюються рецесії

Прем’єр Італії пророкує Євросоюзу «психологічний розпад»

МВФ позначив передумови нової кризи. Винні США, Китай і Японія

Експерт: Не треба боятися друкованого верстата Європейського центробанку

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...