Топ Новини

Знаменитий бразильський архітектор Німейєр помер у віці 104 років

6 грудня 2012 в 08:23
Німейєр спроектував сотні об'єктів в усьому світі, включаючи штаб-квартиру ООН у Нью-Йорку. Всесвітню славу йому приніс проект бразильської футуристичної столиці, Бразиліа - нового міста, побудованого серед амазонських джунглів.
Oscar-Niemeyer-picture.jpg
tumblr.com

Всесвітньо відомий бразильський архітектор Оскар Німейєр, який спроектував велику частину сучасної столиці Бразилії, помер у середу, 5 грудня, у віці 104 років.

Німейєр здобув популярність за свою відмову від традиційних прямих ліній в архітектурі на користь абстрактних і зігнутих форм. Він був одним з перших архітекторів, що експериментували з використанням залізобетону для реалізації своїх творчих задумів.

До середини ХХ століття бразильський архітектор уже зарекомендував себе як один з найбільших провидців модернізму. Він спроектував сотні об'єктів в усьому світі, включаючи штаб-квартиру ООН у Нью-Йорку.

Для роботи над цим та іншими своїми ранніми проектами, Німейєр об'єднувався з ще одним піонером післявоєнної бетонної архітектури Шарлем-Едуаром Жаннере-Грі, більше відомим під псевдонімом Ле Корбюзьє.

У 1956 році Німейєр був призначений головним архітектором бразильської футуристичної столиці, Бразиліа - нового міста, побудованого серед амазонських джунглів. Ця робота принесла йому всесвітню славу.

Здание конгресса в Бразилиа


Будівля конгресу у Бразиліа

У 1988 році він став лауреатом найпрестижнішої архітектурної нагороди - премії Прітцкерівської премії.


15 грудня Німейеру виповнилося б 105 років.

Читайте також:

ПРО КРАСУ КОРИСТІ І КОРИСТЬ КРАСИ

КВАДРАТУРА СОБОРНОСТІ

«Бразилійський гаразд» Віктора Марущенка

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...