Знаменитий автопортрет Леонардо да Вінчі відправлять на реставрацію і дворічний "відпочинок"

21 березня 2012 в 16:00
Серед усіх малюнків Леонардо саме туринський автопортрет вважається найвищим досягненням художника. "Величний старець серйозно хворий", - такий невблаганний діагноз мистецтвознавців малюнку. Майбутньої осені розпочнуться реставраційні роботи, а після їх закінчення портрет на два роки буде розміщений на карантин і не буде виставлятися, оскільки "потребує відпочинку".
135185.JPEG
ИТАР-ТАСС

Знаменитий автопортрет Леонардо да Вінчі, що зберігається в Королівській бібліотеці (Biblioteca Reale) Турина потребує термінової відновної операції.

"Величний старець серйозно хворий", - такий невблаганний діагноз мистецтвознавців. Комп'ютерна експертиза проходила з 23 лютого в Римі в центральному Інституті збереження книжкової та архівної спадщини (ІКА).

Портрет був доставлений з пригодами: дорогоцінний лист, застрахований на суму в 50 млн євро і поміщений в контейнер зі штучним кліматом, потрапив в автомобільну пробку на римській кільцевій дорозі і йому довелося прокладати шлях з допомогою поліції.

Роботи будуть проведені в ІКА майбутньої осені, а в найближчі дні шедевр повернеться в столицю П'ємонту, в броньовану кімнату палацу, повідомила директор ІКА професор Марія Христина Мізіті. Вона уточнила, що після закінчення реставраційних робіт портрет на два роки буде поміщено на карантин і не буде виставлятися, оскільки "потребує відпочинку". Особливу тривогу фахівців викликає явище "фоксінг" - поява рожевих плям, що спотворюють зображення. У ХIХ столітті багато років малюнок висів на стіні, освітленій прямими сонячними променями.

Автопортрет "в охрі" був створений Леонардо да Вінчі, імовірно, в 1512 році у віці 60 років. Це малюнок пером на папері, розміром 34,3 x 24,5 см, в техніці сангіна. Серед усіх малюнків Леонардо саме туринський автопортрет, виконаний в останні роки життя, вважається найвищим досягненням художника. Це образ людини величної внутрішньої міці, але риси його особи несуть на собі відбиток гіркоти, породженої не тільки важкою особистою долею, а й трагічними подіями епохи. Незважаючи на всесвітню популярність автопортрета, в істориків мистецтва існують деякі сумніви в його авторстві. Ця та інші проблеми, пов'язані з атрибуцією творів генія Відродження, будуть обговорюватися 26-27 червня в Римі на міжнародному конгресі експертів-мистецтвознавців.

На цьому представницькому форумі, найпевніше, постане питання і про можливе авторство іншого шедевра, званого "Джоконда з Прадо", який буде виставлений у паризькому Луврі з 29 березня по 25 червня.Вважається, що він виготовлений у майстерні Леонардо одним з його учнів - Андреа Салаї або Франческом Мельці. На думку сучасного дослідника художника Лучано Бузо, сам маестро теж доклав руку до полотна, що зберігається в мадридському музеї.

Читайте також:

Французькі вчені розкрили таємницю правдоподібності картин Леонардо да Вінчі


За спиною Джоконди може бути зображений реальний пейзаж

У французькій бібліотеці знайдено невідомий рукопис Леонардо да Вінчі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...