Захисники тварин звинуватили знаменитого художника Дем'єна Хьорста у вбивстві дев'яти тисяч метеликів

15 жовтня 2012 в 08:56
Інсталяція Хьорста «Закохатися і розлюбити» (In and Out of Love) з живими метеликами викликала обурення у захисників природи. За їхніми підрахунками, за 23 тижні виставки загинуло 9 тисяч метеликів, причому багато з них були ненароком убиті самими відвідувачами, які скидали комах з одягу.
herst.JPG
mypleer.com

Шквал критики з боку захисників тварин обрушився на одного з найуспішніших сучасних художників, британця Дем'єна Хьорста після того, як лондонська галерея Tate Modern, де проходила його ретроспективна виставка, опублікувала дані про смертність метеликів, яких Хьорст використовував для однієї зі своїх інсталяцій.

В рамках великої експозиції найвідоміших робіт Хьорста, серед яких були і суперечні туші тварин і акули у формальдегіді, була показана інсталяція «Закохатися і розлюбити» (In and Out of Love) з живими метеликами. Глядачам пропонували пройтися кімнатою без вікон серед метеликів, які вільно літали по приміщенню, сідали на розкладені фрукти і на одяг відвідувачів, а частина комах була прикріплена шпильками до білих полотен.

Навіть за мірками Хьорста ця робота була незвичайною. Щотижня у Tate привозили 400 нових комах, аби замінити загиблих. Згідно з наданими галереєю даними, за 23 тижні виставки загинуло 9 тисяч метеликів, причому багато з них були ненароком убиті самими відвідувачами, які скидали комах з одягу.

«Якби це були будь-які інші тварини, наприклад, собаки, нація б жахалася. Якщо це метелики, це не означає, що вони не заслуговують на дбайливе ставлення», - заявив представник благодійного фонду захисту тварин RSPCA.

В анотації галереї до експозиції говорилося, що інсталяція «Закохатися і розлюбити» піднімає «теми життя і смерті, краси і жаху». Виправдовуючи використання метеликів, представник Tate розповів, що комахи завозилися з спеціальних розплідників і що для них були створені всі умови, близькі до їхнього природного середовища існування. Для інсталяції використовували тропічний вид метеликів, які в природних умовах живуть до дев'яти місяців. На виставці їхній вік тривав від кількох годин до кількох днів.

Опубліковані дані привернули увагу ще кількох природоохоронних організацій, включаючи британський фонд «Збереження метеликів».

Читайте також:

Полотно Пікассо "Чоловік і жінка з букетом» продано на аукціоні за 8,5 мільйонів доларів

У шотландській глибинці виявлений невідомий шедевр Леонардо да Вінчі вартістю 156 млн доларів

Пейзаж Джона Констебля встановив рекорд вартості на торгах Christie's

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...